Здравейте,
домоуправител на панелен вход. Блокът е строен от 1983 г. до 1986 г., от строителни войски. През годините съм правила малки ремонти/като пребоядисване на входната метална врата, лакиране на парапетите и други/, но сега трябва да се захвана по - сериозно, поне с ремонта на общите части. Много се интересувам от предавания за ремонти. Но основния пробем ми е блажната боя по стените. Прочетох доста, но се замислих не е най - лесно и възможно ли е да боядисам с блажна боя отново върху старата блажна боя.
Оточнявам, че ремонтите ги финансирам сама и за това труда е от мен и още няколко съседи.
chapara - майстор
Ако старата боя е здрава и ненаранена няма проблем, но измийте хубаво преди това и да изсъхне. Ако има наранявания ще трябва да се потрудите повечко.
Здравейте,
както във всеки вход има повърхности с липсваща боя, мислех си да ги шпакловам леко с готова шпакловка и тогава всичко на боядисам.
Така дали ще стане.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 01, 2024 12:58 pmpetjaspasova написа:
Здравейте,
както във всеки вход има повърхности с липсваща боя, мислех си да ги шпакловам леко с готова шпакловка и тогава всичко на боядисам.
Така дали ще стане.
Грунд - шпакловка - грунд - боя. Всяко съобразено с това под него
п.с. Какво е 'шпакловам леко'?
chapara - майстор
Вероятно с матеряли на,,Леко"😁
Какаа 😉

Тема "Ремонт на вход." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: