• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
unclebim - специалист
Лепил съм тапети, доколкото си спомням винил, върху стар фаянс с Ц200 и не мръднаха години наред докато бях там, даже много трудно се отлепяха, когато се наложи. Обаче не бяха в баня ...
solo5 - майстор
unclebim написа:
Обаче не бяха в баня ...
много важно уточнение :roll:
isbul - специалист
battoni написа:
solo5 написа:
какъв грунд върху плочки бе :?
има си лепила "плочка в/у плочка"
на тях не им трябва грунд, а и плочката да не е гъба :-D
Има и грунд за лепене на плочки в/ху плочки ,когато се работи с него може да се исползват обикновенни лепила,но класиката е с лепило клас А или както му казват (плочки в/ху плочки) :wink:
Какво точно е това лепило клас А (плочки върху плочки), като марка за да знам какво точно да търся?
До колкото разбрах с него мога лепя тапетите направо върху плочките нали?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
isbul написа:

Какво точно е това лепило клас А (плочки върху плочки), като марка за да знам какво точно да търся?
До колкото разбрах с него мога лепя тапетите направо върху плочките нали?
Глупости! Питаш в поне два форума, нищо не правиш, не мислиш и съвсем се опетла!
Тапети не можеш да лепиш с лепило за плочки. Нали вече писа, че имаш тапети и лепило за тапетите и ще купуваш грунд! Грундът е специален за върху плочка / под лепило.
А "клас" няма общо с марка. Всички "марка" имат всякакви "клас". Както във всички фирми бензиностанции има бензин 98.
Впрочем, МОЖЕШ да си смениш тръбите в твоя имот и после без проблем да си ги оправят нанататък. Така че, препоръчителното е да си направиш свестния ремонт.
asinka - специалист
е сега тук ме хвърли в размисъл!
isbul - специалист
n_a написа:
isbul написа:

Какво точно е това лепило клас А (плочки върху плочки), като марка за да знам какво точно да търся?
До колкото разбрах с него мога лепя тапетите направо върху плочките нали?
Глупости! Питаш в поне два форума, нищо не правиш, не мислиш и съвсем се опетла!
Тапети не можеш да лепиш с лепило за плочки. Нали вече писа, че имаш тапети и лепило за тапетите и ще купуваш грунд! Грундът е специален за върху плочка / под лепило.
А "клас" няма общо с марка. Всички "марка" имат всякакви "клас". Както във всички фирми бензиностанции има бензин 98.
Впрочем, МОЖЕШ да си смениш тръбите в твоя имот и после без проблем да си ги оправят нанататък. Така че, препоръчителното е да си направиш свестния ремонт.

Мога да питам в колкото си искам форуми и не виждам къде е проблема. Не правя нищо след като последвах Вашия съвет "Контактен грунд и лепило за тапети", защото не хваща. Може да не мисля правилно и да съм се оплетлал, за това питам и търся помощ, но получавам повече насмешки. Относно лепилото вероятно е така, аз имах впредвид да се препоръча определена марка иначе виждам колко сте "оригинален", поздравления!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Мина плочките с контактен грунд и лепилото не хвана?
Я дай конкретните марки, да проверим.
p.s. Не го приемай лично, колкото и неприятно да пиша 1. не те познавам, сиреч не бива да ти пука и 2. помагам ти.
battoni - специалист
isbul написа:
battoni написа:
solo5 написа:
какъв грунд върху плочки бе :?
има си лепила "плочка в/у плочка"
на тях не им трябва грунд, а и плочката да не е гъба :-D
Има и грунд за лепене на плочки в/ху плочки ,когато се работи с него може да се исползват обикновенни лепила,но класиката е с лепило клас А или както му казват (плочки в/ху плочки) :wink:
Какво точно е това лепило клас А (плочки върху плочки), като марка за да знам какво точно да търся?
До колкото разбрах с него мога лепя тапетите направо върху плочките нали?
Не .Обеснявах на колегата , че има грунд за "плочка в/у плочка"и лепила за "плочка в/у плочка"
да ама за грунда плочка върху плочка трябва и флекс лепило
solo5 - майстор
с хубаво флекс лепило май може и без грунд :?
  • 1
  • 2

Тема "Taпети върху фаянс?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: