Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
емовлаха - специалист
ср юни 21, 2023 5:05 pmЦветомир Димитров написа:
Пали и без стартова газ,питането ми беше дали е редно така да я паля.А иначе карам 20тина минути на заварка...няма наяждане.Голяма е като кубатура а резервоарчето и 800 грама само.
Колко бензин и навртя ?



При мен така е запаването без да застопорявам спусъка от ръкохватката, така е паля студена със стартовата газ от контрола за стартиране декомпресор не ползвам.
Както ти е удобно така я пали. Въпроса е с по-малко дърпания да се запали
Indianec 2 - специалист
ср юни 21, 2023 5:05 pmЦветомир Димитров написа:
Пали и без стартова газ,питането ми беше дали е редно така да я паля.А иначе карам 20тина минути на заварка...няма наяждане.Голяма е като кубатура а резервоарчето и 800 грама само.
То със 128цата изкарвам малко повече, но там резервоара е наполовина на твоя, може би и кубиците.
Реално би трябвало да изкарваш повече като с твоята машина вършиш единица работа за по-кратко време и с по-разтоварен двигател....
Аз пък от глупост си развалих машината и беше в бокса няколко дни докато дойде частта.
Цветомир Димитров - специалист
Реално погледнато е доста тежка и трудно маневрена в по-засукан терен.Иска практика,няколко литра,5-6 може би изгорих...
Indianec 2 - специалист
Каква корда ползваш?
Че нещо бая работа имам за корда и взех някаква кръгла, ама нещо е мекичка и бързо ходи.
Цветомир Димитров - специалист
Ползвам кръгла на Хускварна 3мм,ама много върви,прекалено много.Мисля квадрат да ползвам,по-хубаво реже...
емовлаха - специалист
чет юни 22, 2023 5:43 pmЦветомир Димитров написа:
Реално погледнато е доста тежка и трудно маневрена в по-засукан терен.Иска практика,няколко литра,5-6 може би изгорих...
Цвето, тази Самурай-ка дан та размята кат тесачка из лозе :) Шамаросай я със 3.3 корда където са дебели стеблата та да и се напукат петите :-D Иначе няма да и смогнеш със корда, врътни и още 7-8 литра бензин и занеси я на реглаж, днес имах малко задачи близо до сервиза на Хускварна в Лом, та питах имат ли оборотомер да занеса мойта да я врътнат. Няма оборотомер в сервиза беше отговора , знам го от приятели, ама да се бъзикам малко :-D
Днес въртях една "Raptor".
Заработи горката, свърши работа, но само щото нямаше нещо достойно да поеме такъв боклук.
Работата на ръка е рехабилитационна, в сравнение с боклуци за 100-200лв.
borchoyor - специалист
пет юни 23, 2023 9:18 pmТрифон П.Трифонов написа:
Днес въртях една "Raptor".
Заработи горката, свърши работа, но само щото нямаше нещо достойно да поеме такъв боклук.
Работата на ръка е рехабилитационна, в сравнение с боклуци за 100-200лв.
Rapter???? Maybe????
пет юни 23, 2023 10:47 pmborchoyor написа:
пет юни 23, 2023 9:18 pmТрифон П.Трифонов написа:
Днес въртях една "Raptor"....
Rapter???? Maybe????
Вероятно си прав. Нека стане по човешко време, та ще погледна името на боклука.
Силкито се зачислява в багажника.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: