Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
kozl - майстор
Рогов и прав сифон
По това обяснение и по тази снимка:


Изображение


Сифона е рогов.

Тъй като материалите на плочката и на сифона приемам за различни, то има варианти за подмяна само на плочката с капака за почистване без да се подменя основата под тях (без къртене).
Примерно да се инсталира в отвора клапа против миризми и отгоре да се залепи неръждаема плочка с ревизионно капаче. Е сифона няма да е сифон с воден затвор, но ще работи по-добре от аналогичен сифон.
На този тип сифони по-лесно им се изпарява или засмуква от вакум водата в пръстеновидния воден затвор и сифона престава да е сифон.
Тоест, няма да стане просто както го мислех : отлепяне/изваждане на капака на сифона и поставянето на друг, ако правилно съм разбрал..
B0bi - специалист
Май не си разбрал. Струва ми се, че Чапара казва казва, че точно така ще стане, но нали трябва да се прави на интересен :?
chapara - майстор
пон яну 29, 2024 11:07 amB0bi написа:
Чапара казва казва, че точно така ще стане, но нали трябва да се прави на интересен :?
Не се правя на интересен, а на знаещ😉. Казах каво да се направи, а сега ще кажа как.
Но не обичам коментари от незнаещи, съжалявам.
Събрали сме се да си помагаме, а не да си чешем езиците, който от което разбира!
Освен това мразя когато не се мисли.
В случая как да махнем металната плочка, без да нараним пода, ако предположението ми е вярно? От снимката само предполагам. Както каза колега, питащия са ми очите.
Срязваме много внимателно с ъглошлайф метала по диагонал, така че диска да влезне във фугата при ъглите (после се фугира).
Най важно!!!Пазим фаянса и подовите плочки от искрите на ъглошлайфа, те горят и съсипват глазурата. Препоръчвам тънък диск и ъглошлайф с променящи обороти, рязане на бавни обороти. Другото предполагам е ясно?
Успех.
bigdragon - майстор
Предпазването на глазурата на плочките може да се направи,
когато преди рязането налепите мокри вестници на опасните места...
lyubohar - майстор
Една тема,която ще стане 10 страници.А то е ясно-машина,машинка с диамантен,или абразивен тънък диск.
Аз дето не съм фаянсаджия,плочкаджия и каквото се сетите,а прост музикант имам поне 10 диамантени и абразивни диска-като почнете от 3см.диаметър и дебелина 0.4мм.И поне 10 машини,машинки.
Ако питащият не е сигурен в уменията и познанията си да извика професионалисти!
Вероятно ще се вмести в 100лв.
chapara - майстор
Е, дано не стане 10 страници. Обясних.
Особено, всичко това е предъвквано в сектор ,,Баня".
По някога се дразня на готованците, които чакат на яслата и на типове ,,копи - пейст" :axe:
B0bi - специалист
пон яну 29, 2024 3:09 pmchapara написа:
Обясних.
Особено, всичко това е предъвквано в сектор ,,Баня".
По някога се дразня на готованците, които чакат на яслата и на типове ,,копи - пейст" :axe:
Понеже в тази тема копи/пействам само аз, вероятно визираш мен? Правя го, защото се старая да обясня максимално разбираемо, нагледно. Казвате "капак" на решетката!? Интересно ми е теб, дали те разбра питащия?
_____________
При търсене "подов сифон" в търсачката на форума излизат 52 страници. Като се добави и "автор - chapara", се връщат 5 страници. Никъде в тях не обясняваш въпросната процедура. Има една тема “Декоративни решетки за подови сифони", в която питащ ти благодари за материал и показва в снимки каква я е свършил ЦЪКНИ. Към тази тема даваш доста пъти линк, който обаче не работи (вероятно поради "модернизиране" на форума в някакъв момент). Там се слага нов сифон. Това ли имаш предвид да се направи в тази тема?
chapara - майстор
hidrazin, това важи и за стъкла и за бои, за автомобили, и за к'во ли не. А боБи го оставете, той е поредната суха трева, която ще изгори, може би хилядния ентусиаст при мен, особено не ми пука, само мъти водата и обърква хората! Ноо, това е положението, хейт. Може пък и да порасне, но не и пред монитора само, трябва да запретне ръкави, но дълбоко се съмнявам! :?
iliya_i - майстор
Според мен проблема с искрите на ъглошлайфа би се избегнал, ако се ползва мултитул с подходящо ножче за метал.
Но първо да се изчегъртат с него фугите между сифона и плочките.

Тема "Смяна на капак на сифон на баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: