• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
пон мар 25, 2024 10:42 pmsstefanov написа:
Виж сега как ще се държи ако фазата е другата. Тогава само отрицателни полупериоди ще минават през бобината на контактора и той пак ще включи. Затова писах, че трябва още един диод.
Това вече го написа два пъти. И пет да го напишеш е все тая - давай и рисувай по графиката на трифазното както направих аз...
Не съм казал че си сбъркал ама сега не ми се мисли, пък и е по-ясно като е 'надраскано" на картинка.
:partyman:
hidrazin - майстор
пон мар 25, 2024 10:44 pmivanovbg написа:
Мислете малко!!! Тези релета имат реглаж на закъснението точно за да не сработват грешно на краткотрайни смущения като примерно пускови токове. НИКОГА НЕ СЕ СЛАГА НЕЩО ПОДОБНО С ПОСТОЯНЕН КОНТРОЛ В ПОДОБНА СХЕМА!!!
Абе то ние мислим ама ти... :?
Кои са те тези релета с реглаж?
В тъпата ти схема, тъпо си сложил тъп контактор - тъп като магнитната ти вода.
Я кажи къде си писал че си използвал супер-дупер контактори Fanuc ?
То и при мен контактори АВВ за 1250 ампера с електронно управление.
Двама човека едва ги вдигаме за да ги монтираме амаааа...
пон мар 25, 2024 10:44 pmivanovbg написа:
А съвсем умишлено не нарисувах контакта със самозадържането отначало, ако човека беше се решил да го направи и други неща щях да му обясня на лични, но ...
Да виждаш корабчета в очите ми? :) Даже не знаеше за контакта...
И да си знаел, какво? Чакал си на лични да изкараш лев ли? :lol: :lol: :lol:
И к'во друго щеше да му обясниш на лични? Вероятно за магнитите, магнитната вода и подземния живот на картофите...
пон мар 25, 2024 10:44 pmivanovbg написа:
Като счупи тотално един компресор ще се обади :-D
Съжалявам че няма "усмивка" със среден пръст.
:partyman:
ivanovbg - майстор
Точно заради теб го нарисувах така и за диода е прав сстефанов.

Искаш ли още видео с магнити? Даже някой писа, че видеото го правя с тръба на бернули. Хахаха.
mika - специалист
пон мар 25, 2024 10:44 pmivanovbg написа:
Мислете малко!!! Тези релета имат реглаж на закъснението точно за да не сработват грешно на краткотрайни смущения като примерно пускови токове. НИКОГА НЕ СЕ СЛАГА НЕЩО ПОДОБНО С ПОСТОЯНЕН КОНТРОЛ В ПОДОБНА СХЕМА!!!
ivanovbg - майстор
Специално за Хидразин да гледа, а не да говори глупости че водата не се намагнитва.
hidrazin - майстор
пон мар 25, 2024 11:47 pmivanovbg написа:
Точно заради теб го нарисувах така и за диода е прав сстефанов.
Той sstefanov може и да е прав ама е СМЕХ че си го нарисувал така заради мен.
Второ - даже не си знаел как да го нарисуваш бре!
Престани с деЦките работи...
пон мар 25, 2024 11:47 pmivanovbg написа:
Искаш ли още видео с магнити? Даже някой писа, че видеото го правя с тръба на бернули. Хахаха.
Признавам, тръба на Бернули в дадения, твой случай е пълна неграмотност.
Но и не по-малка неграмотност са магнитните свойства на водата ти.
И на която и да е друга, питейна вода.
:partyman:
P.S. И ivanovbg, престани да се самонавиваш с тъпите клипчета където е само електростатика.
Нищо магнитно няма там.
И за "магнитната то вода" ще си говорим в оная тема.
ivanovbg - майстор
Ако беше статика фенерчето от другата страна пак щеше да привлича водата.
А магнитното поле влияе на всичко. И винаги влияе на електроните, затова с магнити се прави ток. Дет се вика, водата почти половината е от електрони, а останалото са протони и неутрони. Даже и на хората влияе, а не самода говориш глупости за доктор Ливайн. Да не говорим, че има и доста желязо в кръвта. Е и тука го пише. https://www.kaldata.com/it-%D0%BD%D0%BE ... 70264.html
hidrazin - майстор
вт мар 26, 2024 12:18 amivanovbg написа:
Е и тука го пише. https://www.kaldata.com/it-%D0%BD%D0%BE ... 70264.html
ivanovbg - ПРЕСТАНИ да ме занимаваш с ПРОСТОТИИ.
Слагай си наколенките на д-р Ливайн и бегай в некой чалга клуб. :-D
:partyman:
P.S. Може и да си сложиш и КОСМОДИСК.
Той поне няма магнити ама има много пластмаса.
И като се наелектризира, ще влияе доста на водата.
Чакай, сетих се...
Абе ти докато снимаш клипчетата, да не би да си с КОСМОДИСК ?
Май ще стане ясна работата с "магнитната" ти вода... :-D
ESPACE - майстор
Иванов, изключително съм разочарован от теб. Детска радост, куклен театър е това твоето. Прав е hidrazin, губиш ни времето. Когато те попитах конкретно за схемата мълча като бит гъз, сега взе да си измисляш контактори от фануци, контакти за самозадръжка и прочие. Това твоето не е взаимопомощ, а заблуда при това преднамерена. Нямам идея какво целиш.
Обявавам те официално за ГОЛЯМ ТЛЪСТ ЛЪЖЕЦ на форума. Язък че ти се вързах на акъла да поръчам чипове. Иначе беше много убедителен, когато се надуваше на човека, че нямало да учиш никой на електроника, просто да направел схемата, която ти си бил правил 10 пъти. Правил си, дръжки. ЖАЛЪК си, вземи се скрий. Не знам как не ти е неудобно, голям човек си.
пон мар 25, 2024 11:12 pmhidrazin написа:
пон мар 25, 2024 10:42 pmsstefanov написа:
Виж сега как ще се държи ако фазата е другата. Тогава само отрицателни полупериоди ще минават през бобината на контактора и той пак ще включи. Затова писах, че трябва още един диод.
Това вече го написа два пъти. И пет да го напишеш е все тая - давай и рисувай по графиката на трифазното както направих аз...
Не съм казал че си сбъркал ама сега не ми се мисли, пък и е по-ясно като е 'надраскано" на картинка.
:partyman:
ПП sstefanov е прав, при другата фаза на контактора ще му се подават отрицателни полупериоди и трябва допълнителен диод, който точно ще "отсява правилната" фаза респективно правилната поредност на фазите. Докато свети светодиода триака ще се отпушва при всяко преминаване през нулата, независимо положителен или отрицателен полупериод следва.
Прикачен файл:
3sinewave.jpg
3sinewave.jpg (90.29 KиБ) Видяна 193 пъти
B0bi - специалист
ESPACE написа:
триака ще се отпушва при всяко преминаване през нулата, независимо положителен или отрицателен полупериод следва.
Не следя немата, но това няма да се случва ако се ползва тиристор.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13

Тема "Как да накарам трифазен двигател автоматично да разпонава фазите и посоката му на въртене да бъде само в една посока?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: