• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
donio_1 - специалист
здравейте!имам проблем значи на, ключа за осветлението на банята съм добавил още малко кабели за да сложа двоен.всъщност единия бутон ще стартира осветленнието в банята и вентилатора,а втория бутон ще стартира едно осветление в коридора.свързал съм ключа както следва постоянната фаза е където на ключа е нарисуван вход,прекъснатата фаза за осветлението и вентилатора са на единия изход а другата прекъсната фаза за коридора е на другияизход.сега се получава следното когато включа осветлението на банята ,не ми свети осветлението на коридора,а когато изгася в банята ,коридора си свети.за коридора съм взел нула от един контакт,но незнам дали това може да има значение
Trifun - специалист
Свързването, така, както го описваш - така трябва да бъде.
Объркал си нещо клемите по всяка вероятност - провери отново.
Сигурен ли си, че ключа, който си монтирал, е сериен (т.е. двоен) ??
Щото ... при двоен ключ ... ако объркаш клемите, ефекта ще е различен от този, който ти описваш ...
Нулата за осветлението в коридора няма значение откъде я взимаш - дори и от комшиите да е - пак трябва да работи.
plamen6100 - специалист
Споко колега, това което описваш е нормално :) /не мн.ама - май говориш за панелно жилище :) /, нямаш фаза при ключа, най-вероятно е направо при лампата - като мериш с фазомера има защото фазата минава през лампата /свали си лампата и пак мери/ , а при ключа си имаш нула. Затова и се получават тези "аномалии" при теб .Вземи си фаза от контакта и си готов, като недостатък е че осв. в коридора ще е към този токов кръг на контакта - но няма как. Начертай си го на лист и щи се обедиш сам, всичко ще се оправи - успех
mitcd - специалист
Я кажи как ще стартираш тия осветление и вентилатори с бутони!
sb
donio_1 не мери с фазомер а говори, че лампата в коридора не свети като е вкл. другата лампа+ вентилатор. Имам въпрос към donio_1 - ако махнеш вентилатора двете лампи светят ли заедно?
donio_1 - специалист
ми значи същия проблем имам и в на нашите жилището което не е панелно ами е тухлено,и има трижилна инсталация.всъщност в момента вентилатора още не е сложен така,че не е проблема в това.не ми се ще да взимам фаза от контакта защото пак трябва да къртя :x .когато го купувах казах на продавачката изрично че ми трябва сериен ключ,,не дивиаторен,проблема е че не знам как да разбера дали е такъв или онакъв
sasooooooooo - "специалист"
При серийния ключ капачката е от 2 части, а при девиаторен от една.
Justy - майстор
Някак си се изхитрил да вземеш фазата за коридора от изхода на ключа за банята - провери и пиши :wink:
Trifun - специалист
plamen6100 написа:
Споко колега, това което описваш е нормално :) /не мн.ама - май говориш за панелно жилище :) /, нямаш фаза при ключа, най-вероятно е направо при лампата - като мериш с фазомера има защото фазата минава през лампата /свали си лампата и пак мери/ , а при ключа си имаш нула... Начертай си го на лист и щи се обедиш сам ...
хммм, аз си го начертах, пробвах най-различни варианти, но така и не постигнах ефекта, описан от питащия...
Наистина, има едно положение, в което се постига ПОЧТИ същият ефект, но тогава двете лампи се оказват последователно включени и ще светят и двете - и то ВИДИМО по-слабо ...

donio_1, в кутията на ключа има ли някакви снадени кабели ? Примерно един проводник, идващ отдолу, да е снаден с друг, отиващ нагоре ? И двата изолирани и натикани зад ключа ?? Ако има - викай УРААА ! :wink:

Прикачен файл

Serien Greshno.jpg
Serien Greshno.jpg (30.22 KиБ) Видяна 7045 пъти
Последна промяна от Trifun на вт фев 24, 2009 6:45 am, променено общо 1 път.
sb
При схемата на Трифун ще стане точно така - втората лампа ще угасне като се включи и левия ключ. Започни проверката от ключа с мултицет или пробна лампа /не с фазомер/. Виж дали идва фаза на изходите като светваш.
  • 1
  • 2

Тема "двоен ключ-проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: