• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Time2Burn - специалист
Spokoiniq написа:
Time2burn дай адреса за словенските ако може?
Ж.к Надежда, бул. Христо Силянов... до 8ма поликлиника. Това се намира като караш по ломското от надлез надежда в посока село Обеля, на Шел-а завиваш наляво. Караш направо около 200 метра и се вижда една къщичка в ляво, на която пише ВиК. Всичко което се продава там е от най - високо качество. И им кажи че търсиш словенски възвратен клапан...

Румен_Янков... У нас налягането на дали има един бар, тъй като пуснеш една чешмичка и навсякъде другаде в къщата водата спира от раз... Но това не пречи бойлера (на третия етаж, където вода почти не се качва) да капе. Капеше постоянно, беше марка ТЕСИ с италиански клапан... Пълни боклуци са. Решението е словенски, и то си избираш - да е с по- стегнато петленце....
Rumen Iankov - специалист
То май на Теси бойлерите клапана им нещо не е в ред.
Trifun - специалист
Rumen Iankov написа:
То май на Теси бойлерите клапана им нещо не е в ред.
:-D
То на Теси бойлерите какво изобщо им е в ред ??? :shock:
Комшията над мен си взе наскоро Теси и ме вика да му го "вържа" - свалих капака и кво да видя : кръгъл фланец с 8 болта (по-малък от стандартните, които бяха едно време), защита и реле - в един общ корпус - все неща, от които да ти настръхне косата ... :shock:
vpetrovbg - напреднал
Благодаря на всички за съветите! Сега гледам, че не капе, ако прокапе ще търся такъв редуциращ клапан.
Time2Burn - специалист
vpetrovbg написа:
Благодаря на всички за съветите! Сега гледам, че не капе, ако прокапе ще търся такъв редуциращ клапан.
То като ти гледам извода, ми се ще изобщо да не си бях хабил пръстите да пиша... :x
vpetrovbg - напреднал
Time2Burn написа:
vpetrovbg написа:
Благодаря на всички за съветите! Сега гледам, че не капе, ако прокапе ще търся такъв редуциращ клапан.
То като ти гледам извода, ми се ще изобщо да не си бях хабил пръстите да пиша... :x
Какво му е на извода ми - при положение, че 4 години италианският си беше О.К. но извендъж прокапа, новият покапа 1 ден и спря, а пък налягането не е толкова голямо, ти какво предлагаш да махна клапана и да е без него докато намеря словенски тук в Плодвив ли? Айде няма нужда да се заяждаме, все пак това е форум за взаимопомощ нали?
LazarGanev - "Велик майстор"
Понякога се случва да застане някоя твърда частица на клапана.
vpetrovbg - напреднал
LazarGanev написа:
Понякога се случва да застане някоя твърда частица на клапана.
Благодаря!
Аз пък имам явно от новите клапани , защото като спра студената и натисна лоста на клапана нищо не тече ! А като сваля меката връзка на студената вода и натисна лоста пак няма никакъв ефект ...
И понеже на вечер ми "изтичат" 3-4 л вода си купих редуцир вентил и скоро ще го монтирам , защото бойлера е в мазето , а ние имаме директна връзка към уличния водопровод ( ф 150 ) и то чисто нова !
Ако някой има полезна идея - моля да сподели !
В офиса имаме пък 50 л Елдом и клапана му вие на умряло - сигурно както казвате е заседнал боклук , защото вие при нисък дебит и при спиране на смесителите !
malkstor - специалист
Аз да попитам - при мен клапана капе само когато бойлера нагрява. Това нормално ли е и дори и да е - мога ли да го спра като сложа редуциращ клапан? Сегашния клапан предполагам е немски, с бойлера го взех (Stiebel-Eltron). Неудобно е, че и ръцете да си измия се дозагрява водата и пода в банята е почти постоянно мокър под клапана.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Помощ - възвратния клапан капе непрекъснато!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: