Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Все пак бойлерът е комбиниран, което предполага някакви компромиси, а не само серпентинен. Има други марки, които са само със серпентина и за нея е предназначено цялото пространство. Все пак от снимката се вижда, че тя не заема само горната част, горните 2/3 от бойлера. По-лош е вариантът с две серпентини - аз ги вързвам двете последователно - иначе просто няма смисъл според мен да се връзва само горната към котела.
fbr - майстор
2v6 написа:

Ако серпентината е ниско няма да има достатъчно място за монтажа/демонтажа на фланеца с нагревателя. Възможно е при определен наклон на нагревателя, което серпентината няма да позволи.
Ето това е логичен отговор . Благодаря.
kuuuuuul - майстор
Който си копува такъв недомислен бойлер трябва да знае че може да разчита само на половината обем което обесмисля покупката,интелигентните производители слагат една или две серпентини винаги в долната част с подходящия нагревател,но те са от неръждавейка и доста скъпи,за това по добре е да се купи обикновен бойлер и да се сложи нов фланец със серпентина,аз имам и от двата вида и нямам проблеми.
romanpm - майстор
kuuuuuul написа:
Който си копува такъв недомислен бойлер трябва да знае че може да разчита само на половината обем което обесмисля покупката,интелигентните производители слагат една или две серпентини винаги в долната част с подходящия нагревател,но те са от неръждавейка и доста скъпи,за това по добре е да се купи обикновен бойлер и да се сложи нов фланец със серпентина,аз имам и от двата вида и нямам проблеми.
:) Не знам как ще обезвъздушиш такава серпентина с вход изход на фланеца... :? А бих запитал спецовете може ли да се ползва една серпентина за слънчев с термосифон и камина отворена система и антифриз с ел. клапан и диференциален термостат че не искам да се качвам до тавана :kaffee2: Интересното за мен е че намерих бойлер с двойна стена вместо със серпантина , и смятам да го наклоня поне 30 градуса че му монтирах и нагревател с фи 60 -7,5 квт , но ще го използвам с по-ниска мощ като резерв :)

Прикачен файл

Схема слънчев.jpg
Схема слънчев.jpg (22.08 KиБ) Видяна 5087 пъти
kuuuuuul - майстор
Нямам никакъв проблем /от три години/ с обезвъздушаването,през лятото я ползва сл.колектор а през зимата с котлето. :lol:
bibiqn - специалист
kuuuuuul, и аз мисля на бойлера си нов фланец със серпентина,но май за Теси няма такива.Ти на какъв бойлер си сменял фланеца?

Прикачен файл

tesy055649-11.jpg
Това е бойлера който имам 80л.3kw
tesy055649-11.jpg (34.59 KиБ) Видяна 5060 пъти
naskov - майстор
bibiqn написа:
kuuuuuul, и аз мисля на бойлера си нов фланец със серпентина,но май за Теси няма такива.Ти на какъв бойлер си сменял фланеца?
Продават се серпентини с различни диаметри на медната тръба поставени на различни фланци-елипсовидни, кръгли с голям диаметър, кръгли с малък диаметър идр.Струват около 60лв. Проблем с обезвъздушаването няма. Трябва само веднъж водата да премине през серпентината и после забравяш, въпреки че няма обезвъздушител.Преминаването на водата става като пуснеш помпата и спреш за минута всички останали консуматори. Свърването е най-лесно с меки връзки с дължина 20-30см, 1/2"ж-1/2ж. Така, ако обезвъздушаването не се получава, се развива изходящата гайка докато не протече вода
filmatoplo - майстор
Аз монтирам кранчета на серпентината като преди студения изход слагам и тетка пак с кранче , така като пусна топлото кранче да пълни серпентината въздуха излиза през кранчето на тетката преди студеното кранче което е затворено, като протече добре само вода спирам кана на тетката и пущам студеното кранче -бойлера се грее.Така ако се появи въздух след време се вади за секунди и готово .
naskov - майстор
filmatoplo написа:
Аз монтирам кранчета на серпентината като преди студения изход слагам и тетка пак с кранче , така като пусна топлото кранче да пълни серпентината въздуха излиза през кранчето на тетката преди студеното кранче което е затворено, като протече добре само вода спирам кана на тетката и пущам студеното кранче -бойлера се грее.Така ако се появи въздух след време се вади за секунди и готово .
И така става :)
илко илиев - специалист
аз пък слагам кран изпразнител и върши същата работа като това с тетката

Тема "Бойлер със серпентина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: