• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
dmi - специалист
:shock:
shotik - майстор
Списък 19:45 03.04.09

Клубове / Хоби, Развлечения / Направи си сам
Информация за клуба
Тема Re: Препоръка [re: ivec6O]
Автор shotik (локодог)
Публикувано 02.04.09 19:46



Обади се на Софийска вода или в информационен център и поръчай услуга за смяна на водомера.Общо 52 лв с демонтаж,нов пломбиран техен водомер и пломбиране.Спестява се много време,тъй като ако се купи водомер от магазин ,искат да се носи в тяхна лаборатория за проверка,нищо ,че е нов,после да идва водопроводчик ,после друг за пломбиране .Телефона е
812 21 21

Ако е за друг град ,пак трябва към местната централа да се търси връзка.

Аз така съм направил ,също при майка ми и сме доволни,че не се занимавахме да ходим да търсим и другите неща ,за които съм писал.

Може би само за допълнителен удължител може да е по-голяма цената.



Това ти го писах в Дир.бг,не ми ли вярваш ?
Сигурен съм ,че и друг ще ти го пише!
ivec - специалист
Да, прочетох го и ти благодаря много. Пуснах темата тук, защото ако си забелязал в dir-a си отговорил само ти, а тук има повече мнения. От повече глава не боли.
ciryl - напреднал
Здравей,
Доколкото разбрах, твоя водомер е от старите и е по дълъг.
Новите водомери са по къси това значи че ще трябват допълнителни
части. Искай да ти заверят гаранцията в магазина.
Според наредбата на 5 год. се извършва проверка на водомера или
се заменя с нов.
lyki - специалист
Колега най вероятно водомера ти е от Българските старите с размер между холендрите 190мм. Имаше една междинна серияЧешки по 170мм.
от тях се срещат много малко.
Премери разтоянието на свален водомер ако е 190мм.И не искаш да преработваш цялата инсталация, развиваш холендъра от едната страна и с един нипел после муфа 3/4 обираш разликата до 130мм.какъвто е стандарта на ВСИЧКИ съвременни водомери.Става въпрос за водомери на инсталация 3/4цола.От там на сетне си вземаш какъвто си искаш водомер, сух мокър ,топъл студен все тая ,раликата в размера се компенсира със нипел и муфа.
ivec - специалист
Премерих го на място. Излезе 190 мм/с приближение разбира се/. Аз мога да го направя това удължение, ама нали от ВиК идват да го монтират, та въпроса е дали ще са съгласни на този вариант.
Spokoiniq - майстор
Ако си от София ще дойда да ти го монтирам за една бира, че 3 страници за един водомер станаха, сериозно! :-D :-D
  • 1
  • 2

Тема "Съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: