• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kasmet4e - напреднал
Здравейте , има такава тема но е от 07 г. а нещата се променят , така че ще помоля ако някой знае нов или ефикасен препарат по възможност да е не отровен щото имам кучета . Съпругът ми пръска с нещо но полза няма , петуниите и розите ми са в белокрилка , листни въшки мисля че е другото и едни буболечки като колорадския бръмбър .
Благодаря предварително !
asinka - специалист
Кучетата нямат отношение към въпроса ти, няма за какво да се притесняваш от тях.
Опасно е само докато се пръска да не се погълне или вдиша от отровата, после няма проблем (освен ако не ядат от цветята).
отново препоръчвам нуреле, справя се с буболечките без проблем, но е токсичен.
EDI - майстор
БИ-58 също върши много добра работа точно за тези гадини.
докера - специалист
Нурелето е точно за такива "гадинки" и със сигурност ще свърши работа , но е с карантинен срок 28 дни и ще е добре през първите два—три дни да се ограничи достъпа на кучетата до цветята :wink:
Доколкото разбирам , става въпрос за цветя в градина , та ще е добре след измирането на въшките да се измият със струя вода .

Друг ефикасен препарат е Фюри - карантинен срок 2-3 дни .

На село съм пръскал и с двата препарата - и двата са ефективни :wink:
bou81 - специалист
Моспилан 20 СП до сега с това съм пръскал и има голям ефект за белокрилка колорадски бръмбар листни въшки и други гадинки
emil_v r - майстор
Моспиланът е най- удобен за употреба , и е дозиран.
Контактен инсектицид .

Става и за срамни въшки , бълхи по кучето и хлебарки . :evil:
kasmet4e - напреднал
=D> Благодаря на всички за помоща ! Много сте мили , дано се оправят цветята ми . Вече ще знам че когато имам проблеми с цветята си да ви търся .

Желая на всички ви хубава вечер и много усмивки !
Илиян Илиев™ - майстор
За листни въшки е най-добре да напръскаш със сапунена вода. На знам дали ги мори или ги гони, но е изключително ефикасно.
Deo-x - специалист
Илиян Илиев™ написа:
За листни въшки е най-добре да напръскаш със сапунена вода. На знам дали ги мори или ги гони, но е изключително ефикасно.
Не вярвам да е ефикасно,пак ще се върнат на "пиршество",затова е създаден отровите с/у неприятелите :wink:
LKK - специалист
След като пробвах 1001 препарата най-добър резултат срещу листните въшки по цветята постигнах с Bio Kill - инсектицид срещу паразити, продава се по аптеките.
  • 1
  • 2

Тема "Помощ - белокрилка и листни въшки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: