• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
petromaniq - специалист
dalgia, виж как се пресичат полетата на 180 градуса - имат ли връзка, или както беше казал един съфорумец - :"не прави вятър" от вятъра . С тези така разположени магнити само дърпаш дявола за опашката или не знам как си вързал статорните намотки, ако са S/N - забрави за магнитно поле.
lz1wvm - специалист
Дълъг,що не пробваш статорните намотки да ги вържеш 6х4.Дали ще има промяна в напрежението и тока при същите обороти.
rettere - специалист
За какво ще го ползваш генератора-в смисъл какво напрежение искаш и колко вата?
moimoimoi написа:
a нямаше ли да епо добре д вземеш готово динамо :? с параметри който ти трябват

мвжду другото да попитам нещо свързано с темата-един постояннотоков двигател как може да се превърне в генератор?
само трябва да се завърти ротора ли?
ако котвата е с постоянни магнити -да
П.С.към автора:тези магнити накъде са им полюсите?от към плоските страни или от двата им края?
dalgia - специалист
rettere написа:
За какво ще го ползваш генератора-в смисъл какво напрежение искаш и колко вата?
П.С.към автора:тези магнити накъде са им полюсите?от към плоските страни или от двата им края?
Към плоските.Поне 30 волта 7-8ампера.
petromaniq - специалист
Май като гледам ... по-добре е да вземе готово ( динамо ли ,алтернатор ли ..) , по-трудното е според мен да се направи " вятърната мелница " :-D
rettere - специалист
dalgia написа:
rettere написа:
За какво ще го ползваш генератора-в смисъл какво напрежение искаш и колко вата?
П.С.към автора:тези магнити накъде са им полюсите?от към плоските страни или от двата им края?
Към плоските.Поне 30 волта 7-8ампера.
..гледам,че ползваш диоди..та акумулатор ли ще зареждаш или за осветление ...кажи де :-D .Това с вятъра е вятърничава работа.Постоянно напрежение ли искаш.помисли за 24волтово динамо .
Поне по-лесно ще го командваш.
Търси двигател на същото напрежение и мощност,колекторен и го прави на генератор.Електрокарите са на 40-80волта.ако имаш откъде - вземи,яки са.ако се сетя нещо ще пиша.Ама поне кажи за какво ти е всичко това.
petromaniq - специалист
Имам чувството,,че dalgiq си прави майтап във форума, нищо, че темата му е качествена - Даи Боже успех.. Който може да му помага !!!
rettere - специалист
petromaniq написа:
Имам чувството,,че dalgiq си прави майтап във форума, нищо, че темата му е качествена - Даи Боже успех.. Който може да му помага !!!
май не само той ..писах на модератора ама ... нищо
Поне е хубава темата
Поздрави
8180 - майстор
Дълъг,
Поздравления и от мен.
Една идея (без да съм особено в час) - свържи се с колегата Шотик (той и още някой бяха от ЖП).
Имам смътни спомени, че при тях имаха на доста места генератори за 24V (за осветление и оперативно) - задвижваха с двигател от високото, но май и от колелата по вагоните. Дали не могат да ти предложат нещо готово втора ръка.
Успех!
romanpm - майстор
Има електрически четкови двигатели 650W от електрически скутери на 48 V които при движение по наклон произвежда ток и зарежда обратно акумулаторите виждал съм разглобена и е направена много добре магнитите са яки , каплата я има като резервна част /вижте vromos.com/ и е удобна за монтаж на перки . Продават се вече и китайски евтини инвертори 12/220 V и по 1200W :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Направа на динамо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: