• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LittLeRoCk - напреднал
Колеги бихте ли ме ориентирали как върви цената на майсторлък за монтажа на локално парно не търся точни цифри а ориентировъчно колко вземат майсторите и как определят цената.
naskov - майстор
С медни тръби, с тръби с ал. вложка, с метални тръби? При всички тях цените са различни. Уточни какво ще е изпълнението
LittLeRoCk - напреднал
naskov написа:
С медни тръби, с тръби с ал. вложка, с метални тръби? При всички тях цените са различни. Уточни какво ще е изпълнението
С алуминиева вложка.И ми трябва грубо цена монтажа ще е в къща на два етажа с 6 радиатора бойлер и камина отворена система.
LittLeRoCk - напреднал
И все пак някой би ли ме ориентирал в цените.
LazarGanev - "Велик майстор"
Между 50 и 100лв на точка (радиатор), в зависимост от региона, фирмата, сложността на работата и много други неща.
torbalan - Дървен философ
LittLeRoCk написа:
naskov написа:
С медни тръби, с тръби с ал. вложка, с метални тръби? При всички тях цените са различни. Уточни какво ще е изпълнението
С алуминиева вложка.И ми трябва грубо цена монтажа ще е в къща на два етажа с 6 радиатора бойлер и камина отворена система.
когато тръгнеш да искаш оферта - поискай за два варианта - с тези тръби, които си харесал и с медни...

предимството на медните са, че не протичат с времето...

крайната цена (труд плюс материали) обикновено е горе-долу една и съща, въпреки, че на пръв поглед - медните тръби са по-скъпи...

причините са две - фитингите за медните тръби са стотинки и като цяло - много по-малко тръба върви при изграджне на система с медни тръби...
Time2Burn - специалист
Сори, ама аз си мисля че тръбата ще е в същия метраж независимо от вида и...
torbalan - Дървен философ
мисли, мисли, полизно е...
но не пиши глупости...
torbalan - Дървен философ
Time2Burn, сори - по грешка те зех за модератор и ти налетях ;)

с две думи - представи си два радиатора в съседни помещения...
да кажем, че радиаторите са на 5 метра от колектора (от където иде топлото) и на метър един от друг (но в съседни помещения)

ако ги връзваш с пласмасови тръби с алуминиева вложка теглиш по две тръби от колектора до всеки радиатор (разклонения по принцип може да се правят - но помни, че винаги протичат)

ако ги връзваш с медни тръби - теглиш една тръба от колектора до по-близкия радиатор и на подходящо място я разклоняваш до другия радиатор...
така ще имаш значително по-малък метраж...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Цени за монтаж на локално парно." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: