Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
klambrev - специалист
можеш ли да ми кажеш надробения материал с какви размери е, какво се случва с листата и сламата като минат през нея и какво става ако попадне по-дебел клон.

ако може 1-2 снимки на дробения материал

edit: а в какво ги гориш - котел на дърва или някакъв за пелети/брикети
Последна промяна от klambrev на пет окт 23, 2009 11:12 am, променено общо 1 път.
fbr - майстор
Още един въпрос: До каква дебелина на клоните може да се работи с тази машина.
crez - майстор
fbr написа:
Още един въпрос: До каква дебелина на клоните може да се работи с тази машина.
До 3см в диаметър,което е напълно достатъчно, над 3 см. ги режа за дърва.
Машината има два хоризонтални ножа и два вертикални,маховика с ножовете е наклонен и клона се подава към тях може би под ъгъл 50 градуса. Полученият продукт представлява напречно нарязани щайби които се разчупват на 2-3 части с дебелина 2-3 мм.Аз прекарвам през нея целия отпад при рязането на лозите, клоните при кастренето на дърветата заедно с листата, разни храсти при чистене на двора. Дробя и разни остатъци при рабата с дървен материал,летви,парчета нерентабилни за пряко изгаряне.Стигнах до това решение да я купя след като се натрупаха огромни купчини с клони които просто запалвах и изгарях,или жената ги диплеше на снопчета,връзваше и така ги горяхме. Връткава работа с много губене на време.
klambrev - специалист
Чуда се няма ли някаква мелачка подобна на тези месомелачките за кайма, които да правят продукт като пелетите.
Единт винт в една тръба и отпред формата на продукта- кръгчета, шестоъйълници или каквото решите.
Идеята е освен клони, да може да се оползотворяват и трици от рязане на дървен материал, листа, сено, кашони, вестници, трастика и други широкоразпространени горими отпадъци. Една готова машина за пелети е прекалено скъпа и трябва да можеш да я натовариш с голямо производство за да я избиеш. Идеята е да произвеждаш суровина колкото за собствено отопление

А продукта от тези клонотрошачки дали би ставал директно в бункера на котел на пелети.
crez - майстор
klambrev написа:
А продукта от тези клонотрошачки дали би ставал директно в бункера на котел на пелети.
Когато търсих по магазините тази машина се засякох с един човек който я търсеше за да дроби отпадъци от дърводелски цех точно за пелетен котел,той каза че получения материал от дробилката става като го смесва с една част пелети.
shotik - майстор
crez ,гледал съм техн.характеристики на дробилките,мен тези 3 см не ми вършат работа,затова мислех да направя машина да мога да ги режа на около 30-35 см и да се складират.
Не всички печки могат да ползват триците за гориво.
Но ако има възможност да видя машината в реална работа,ще намеря време да дойда и погледам работата и .
klambrev - специалист
А какво ще кажете за един цилиндър в който се върти едно такова свредло Изображение и в края на цилиндъра има формата за продукта? дали няма да се получават пелети?
velsi - Почетен майстор
Според мене за да получиш пелети ти трябва доста по-голям натиск. Показаният от тебе шнек осигурява по скоро придвижване на материала, отколкото пресоване.
crez - майстор
shotik написа:
crez ,гледал съм техн.характеристики на дробилките,мен тези 3 см не ми вършат работа,затова мислех да направя машина да мога да ги режа на около 30-35 см и да се складират.
Не всички печки могат да ползват триците за гориво.
Но ако има възможност да видя машината в реална работа,ще намеря време да дойда и погледам работата и .
Продукта на машината не е трици, а доста прилични парченца плътна дървесина, ако не забравя ще ги снимам. 30-35 см клони това си е вече дърва и аз ги режа на циркуляра.
klambrev - специалист
В крайна сметка реших че ще взема защото имам огромно количество клони които трябва да ги разкарам.
В момента се триума между 3 машини:
МТД 15 която е 365лв
Бош АХТ Рапид 2000 за която имам отстъпка и ще я взема около 400лв.
BRILL 2200 MH която е 280лв, пише че е само с един хоризонтален нож и изходния материал изглежда най-едър Изображение


edit: спрях се на брилл най-вече заради по-добрата цена и най-мощния мотор само че сега се оказа че няма налични, ако някой има идея къде има 1 бройка останала да свирка.

Тема "Да направим машина за рязане на клони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: