Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
LZ - специалист
Целта на занятието:
Направата на канал в автосервиз с приблизителни размери размери: дълбочина: 2м, дължина: 4м, ширина 1-1.2м. Подход: стълби разположени на 'Г' спрямо предната част на канала (само от едната страна). Наличния под е бетон с дебелина около 10 см.
Изпълнителите: ние, т.е. аматьори :)
Това, което си мисля, че трябва да направим е:
1. Изкоп
2. Арматура на стените на канала.
3. кофраж на стените и стълбите
4. Наливане на бетон
5. Довършителни работи
Въпросите:
1. Колко да са дебели стените? Аз си мисля за 20см.
2. Мисля първо да направя стените и стълбите и след разкофриране - пода, който в крайна сметка не е особено критичен
3. Моля за указания за арматурата. Такова нещо не ми се е случвало да правя.
4. Кофража за стените ще го правя с кофражни платна и греди, защото такива имаме в наличност.
5. Моля за насоки за стълбата - размер и подробности по кофража.

Ами за сега това се сещам. Един нищо и никакъв канал, а толкова въпросителни :)
sian - специалист
Според мен първо пода , като част от арматурата му излиза нагоре в стените, който ще стъпят в/у пода и тежеста им ще се поеме от цялата му площ. Какво мислите за метални стъпала? Може би ще е по лесно...
Аформата на канала да е Т ?
LZ - специалист
Благодаря за отговорите до тук. Едно нещо пропуснах и то е, че каналът няма да се ползва за ремонти, а ще обслужва стенда за реглаж на преден/заден мост. За ремонти има колонни крикове. Е предполагам, че и в канала ако се наложи може да се прави това - онова но сигурно няма да е често.
Стефане, някои неща не разбрах, но като прочета по-внимателно ще попитам конкретно.
LZ - специалист
Тук нямаше ли повече постове :?
Дори и да съдържат погрешни съвети не бива да се трият. Не е ли по-добре вместо да се трият да се изясняват, за да се предпазваме от неправилни действия? Нали форумът е да си помагаме. Аз където мога и знам нещо, гледам да помогна и се надявам, когато аз се окажа в неясна ситуация да получа някакъв съвет.
ebahti - майстор
първо налей бетона на пода като оставиш"чакащи"железа за стените ,после вържи арматура 8 или 10 ,по дебела не ти е нужна.Аз лично -за по лесно бих купил 2 мрежи амаа ти си преценяваш. 20 см дебелина на стените е за бункер-повече от 10,12см не ти е требва
LZ - специалист
Арматурата за стената
1. една мрежа ли да е?
2. През какво разстояние да са вертикалните и хотизонталните пръчки?
3. Мога ли всичките да ги правя с едно желязо, примерно 8мм?

Ако направя стената 10-12 см. май една мрежа арматура ще е достатъчна
ebahti - майстор
мрежите са 2.50/4м мисля, и са точково заварени, прецени 1 или 2 ще ти требват,те са готови -нема кво да връзваш

Тема "арматура, кофраж, бетон - нЕкои въпроси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: