Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
ArturDent - Почти Безобиден
Даже ако направиш плъзгаща стена може да стане по-красиво. :-D
mladkal - майстор
Надявам се, че това упражнение не го замисляш за да забодеш 30 годишен "Рубин" високо на стената си :)
Нормално е да питаш за около 20-25 кг телевизор, защото например Philips 42PF7621D 42 инча тежи 31,5 кг или пък 42 инча LG плазма някаква си тежи 29,8кг.
Идеята е, че каквато и релса (шина) да ковнеш на стената, ако е единична на тази дължина ще провисне. Замисли се над вариант шината да ти е здраво хваната (с анкери) в беттоният таван, а след това всичко да се облича с картон.

Във варианта, който ти предлагам можеш да ползваш плъзгащ механизъм за врата, както колега от по-горните постове ти предложи!

Желая успехи!

ПП.извинявам се за правописната грешка: вертикален

Прикачен файл

релса.jpg
релса.jpg (25.11 KиБ) Видяна 11402 пъти
Spokoiniq - майстор
Не разбрах 2 неща-защо е толкова високо ТВ (напомня ми Военна болница, ужас) и за какво ти е 60 см отстояние отзад, да не е кинескопен телевизор?
mladkal - майстор
Spokoiniq, може би го иска високо, за да може по-удобно да го гледа от легнало положение. Моят в спалната стая е високо до тавана, че като легна да ми е удобно...
Spokoiniq - майстор
Сори, мои си асоциации, загубих баща ми и вуйчо ми там през 2 години и като видя телевизор горе ми се обръща сърцето...
ivanpetrov - специалист
Искам отново да благодаря на всички,който ми обърнаха внимание.Мисля да опитам с такава шина.Резултат през лятото. :)
ozimen - специалист
А резултата е ???
mladkal - майстор
Няма резултат...или ако има то сътворителят му си лежи блаженно и гледа някоя от псевдо-благотворителните бози, които тези дни заемат родният ефир ... Лежи, отдъхва си и му е през оназ работа да сподели до къде го е докарал...

В същност дано не съм прав. Дано автора на темата е затиснат от верни приятели ( с дебели порфейли) или сгодна женица, на която никой неще откаже и да се забавлява с не по-малко приятни неща от фопума ни.. Дано липсата му на време, през което да сподели опита си с нас, се дължи именно на неща от този род на мисли и събития...
Дано има резултат , има доста професионални отговори :)
ivanpetrov - специалист
Не ,не съм Ви забравил.Просто през последните 5-6 месеца не съм работил въобще по проекта.Сега започвам.Някои неща са направени но не до край.Иначе остава вариянта с лаисната и механизма за плазгащи врати.Профила 3 метра е 30 лева и механизма единичния 17 лева.
Снимки скоро.Искам да ги пусна на един път,а не всеки ден темата да е най от горе и да трупам само постове.
Пак благодаря на всички за съветите.

Тема "Стойка за телевизор,как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: