• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lz1wvm - специалист
За колегата ако имаш път към нашия край се обади ...ще останеш доста впечатлен или се обърни към наш дилър в вашия край...там ще те светнат за какво иде реч......Русе,Варна или Бургас..

Към вашия край съм идвал още през 93 година тогава Пловдив беше на едно от водещите места в СОТ обурудване.Тази година имахме посещение и от ваши колеги.Но въпроса не е колко много може DSC и колко малко може парадокс.Разликата не е чак толкова огромна колкото се представя в темата.А това че се правят някой компоненти на парадокс в китай няма нищо лошо(те са по канадски лиценз).И за сравнение мога да кажа че една централа спектра 1727 от китай е на цена около 4 евро.
Поздрави
Ronin - специалист
Разбира се 1727 е еквивалент на DSC 510.....този модел не се произвежда от около 10 години.....защото е морална отживелица...
Факта че разлика няма между двете марки, е много малко вярно, ако пазиш един метален павилион на пазара ,с един мук и един пир и датчик за стъкло.....Да там няма разлика докъто не започне да сработва(фалшиво) някой от датчиците на парадокс.....и за да стане още по интересно павилиона отваря с аларма......хайде сега да разберем от кой датчик е алармата господа професионалисти работещи с парадокс и нямащо разлика ...... :-D :-D :-D

1. Отива техник и гледа....... :?
2. Мисли да провери буфера.... :? Да :shock: Там има аларми от трите зони(Защото отваря с аларма естествено и нормално за обекти два на два метра) :razz:
3. Започва да мисли.... :? От опит решава че мука отпада понеже това се случва рядко.... :?:
4. Решава че е датчика за стъкло...... :roll: Намаля му чувствителноста и си отива....... :oops:
5. На другия ден отива пак защото пак има фалшиви сработвания.......пак т.2 т.3.т.4 само че тука решава да го забрани...и понеже това неможе да стане софтуерно(при парадокс 1727 и всички от тоя клас парадокс) се налага да стане хардуерно..... :x
6. На следващата вечер отново клиента е събуден (той разбира се проявява разбиране.....)
7. повтаря се т.1.т.2.т.3 и тоя път елеминира датчика за движение......
8. Минава едно денонощие (поредното с частична охрана) за да проверим твърдението си......и на другия ден да го сменим...педе*****я датчик и всички са доволни..... :lol:

При DSC нещата стоят така....(Оператора в сот към клиента по телефона)Господин отговорник...имате сработване на датчика за движение четири пъти за 30 сек....явно има проблем с него понеже няма аларма от мука на входната врата явно датчика е за проверка,след 30 мин... ще ви чака дежурен техник да го подмени или установи проблема с датчика....лека вечер....


И това само с един павилион ........ :-D Поздрави от DSC ...никой не агитирам или продавам нещо в форума....не ми е това целта......
но немога да слушам(чета) изказвания от хора непознаващи нивото и професионализма на колегите си с цитати от рода на купи си еинхел понеже са добри а и макита са добри..... :lol:
Надявам се колеги да не се налага след 15 г. да стигнете нивото на което работи техниката DSC днес......искрено наистина го пожелавам........инъче всички губим от това и най-вече клиентите от които зависим всички ние..... :!: И пак казвам...не задължавам и неубеждавам никой в нищо....просто реших да напиша всичките постове просто да знаете....нищо друго...само да знаете........
lz1wvm - специалист
Факта че разлика няма между двете марки, е много малко вярно, ако пазиш един метален павилион на пазара ,с един мук и един пир и датчик за стъкло
Метален павилион и други немасивни постройки са трудни за охрана-без да говорим за марка на техниката
Поздрави
Колеги,
моля, помогнете за връзването на ДСЦ PC 585H.
имам всичко,но не знам как да свържа алармата.
Не съм лаик, но искам някой с опит да ми помогне.
Моля за помощ.
Благодаря Ви предварително.

ПоЗдрави!!

п.с.
Че те DSC не се ли монтират сами :lol: , че това е най великата техника на света :gott: :klugscheisser:

Сори колега ама не се сдържах иначе за програмирането по добре се обърни към техник.
LINKSYS написа:
Че те DSC не се ли монтират сами :lol: , че това е най великата техника на света :gott: :klugscheisser:

Сори колега ама не се сдържах иначе за програмирането по добре се обърни към техник.
Аз да стигна до програмирането - проблем ми е връзването.
Ronin - специалист
Nikoo написа:
Колеги,
моля, помогнете за връзването на ДСЦ PC 585H.
имам всичко,но не знам как да свържа алармата.
Не съм лаик, но искам някой с опит да ми помогне.
Моля за помощ.
Благодаря Ви предварително.

ПоЗдрави!!

п.с.
Откъде си ! Не пише....

п.с
Колега LINKSYS ....с незнанието си не помагаш на никой ......пък и никой не го интересува колко много незнаеш.........престани да пишеш по теми където неможеш да помогнеш.....това е форум направи си сам.......за справка погледни там където пише WWW............ и не е чат форум за запознанства.........
здр ако някои се интересува как да си инсталира алармена система мога да помогна работя в охранителна фирма занимашаща се със това може да ме намерите в skype:ivan228
Ronin написа:
И да уточна че DSC е най-стария холдинг в света за производство на охранителна техника до днес......и се произвежда само и единствено в Канада...Парадокс отдавна не се прави в Канада а в Китай....
Колега, не така императивно :wink: Работил съм и с DSC, и с PARADOX още когато вносител на DSC беше СЕКТРОН. И DSC си имат кусури, както и "клонингът" им.
Първо, това че нещо се прави в Китай, не значи че е лошо (да не изброяваме неща, правени в Китай - виж си GSM-а). Второ, и DSC вече се прави извън Канада (напр. Унгария). Трето, DSC далеч не е най-старата фирма за охранителна техника (осн. 1979). Четвърто не е важно да си стар, важно е да си иновативен, а PARADOX е по-иновативна фирма (мога да дам и примери, но не тук).
Не съм адвокат на PARADOX, но избягвам крайните мнения.
Цена,качество и не на последно място функционалност: http://www.elkproducts.com/products/m1/Elk_M1EZ8.htm
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

Тема "монтиране на алармена система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: