• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Всички въпроси за вилата.
kabel96 - специалист
Тавана е заоблен и скосението към отвора също е заоблено.Вчера запалих и пеща за първи път с малко дърва и огъня облизва тавана а пушека излиза през отвора и в комина.Така ли трябва да е или огъня да е по голям и той да излиза през отвора.
NeoBoss - специалист
трабва като я палиш тухлите в пеща да побелеят едновременно от всички страни. Аз като я напаля много огъбя излизлиза отпред през отвора и през комина който е от задната страна обикаля пеща отгоре и влиза пак в главния комин и през него излзиа огън ахахах ама това като и там много жега :lol:
предполага мсе готвиш за 6 ти , хубаво е праеди това да запалиш да погори фурната ( на 5ти вечерта).
аз лично на 7ми чакам да споделиш преживяването ;) със чистенето на фурната с печенето, кой колко изгарания има :lol: но при всички положения емоциите са само положителни хаха
xios - специалист
Здравеите!Надявам се да ви помогна с няколко снимки.

Прикачен файл

22.jpg
22.jpg (159.39 KиБ) Видяна 10904 пъти

Прикачен файл

33.jpg
33.jpg (165.69 KиБ) Видяна 10904 пъти

Прикачен файл

44.jpg
44.jpg (165.35 KиБ) Видяна 10904 пъти

Прикачен файл

DSC01778.JPG
DSC01778.JPG (161.06 KиБ) Видяна 10904 пъти

Прикачен файл

DSC01779.JPG
DSC01779.JPG (139.23 KиБ) Видяна 10904 пъти
xios - специалист
и още две

Прикачен файл

DSC01781.JPG
DSC01781.JPG (139.34 KиБ) Видяна 10903 пъти

Прикачен файл

DSC01782.JPG
DSC01782.JPG (141.38 KиБ) Видяна 10903 пъти
n.nikoloff - специалист
xios, добра работа!!
klambrev - специалист
Поздравления за всички, страхотни пещи и скари.
Имам едно питане от къде може да се намери чугунена скара 50 на 50 или 60 на 60см. В момента ползвам такава от арматура 6мм?
сакъзче - специалист
Господа вижте какво намерих в интернет, на мен също ми предстой изграждане на пещ.
Ето линка и се надявам собственика да не се сърди, че го помествам, без негово съгласие.
http://jonny7.snimka.bg/experiment/barb ... 419474.all
filmatoplo - майстор
Айде зидането ще го направя ами после - паля огън вътре , откъде взима въздух да гори ,повреме на горене на пеща вратата затворена ли е след колко време е готова пеща ,въглените махат ли се ,колко време се пече месото , извинете не съм виждал :?
Transporterr - специалист
въздуха си влиза през долната част на отвора а димът излиза през свода
изпичането става на принципа -вадиш,пробваш> връщаш :)
ъ на следващото палене вече ще знаеш за какво печиво, колко време и нагряване на твоята пещ и трябва .
А въглените може и да не ги махаш всичките ако много бързаш но по принцип се вадят :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Чертеж барбекю" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: