• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Калине :) имам предвид не био дизел , а олио от фритюрник -пържило преди това цаца -масово се кара така тук при нас , аз съм на бензин . За буферите , или си слагаш главата в турбата и сеи купуваш от вън , или си импровизираш с нашенски -с гаранции разбирасе .За информация кой да я даде , аз не произвеждам продукта , но насоки ти дадох хем да спестиш цена.Големината на буфера мин 300 , средно 500 , макс 800 литра при теб.
kalin72 - майстор
:) Благодаря :) Значи на 800 се спирам....
И се извинявам на пусналия темата, че му я оспамих :sad:
turistak - специалист
При консултация за горелка Ferroli, ми казаха че била много чувствителна към пелетите и имало опастност от образуване на шлака.

Това поврежда ли по някакъв начин горелката или е въпрос на почистване?
LazarGanev - "Велик майстор"
ico_peleta написа:
А за gp20+/25 ме интересува дали някой е настройвал клапата за въздуха и на какво положение я държи?
Клапата за въздуха в горелката трябва да се настрои прецизно, защото от нея много зависи качеството на горивния процес и разхода. Най-добре настройката става с газанализатор. Това е скъп уред, но битрябвало сервизът, който поддържа горелката да го има. Може да поискаш такава настройка, ако не е правена. Може и ''на око", ама трябва да имаш опит и да знаеш какво правиш
turistak написа:
При консултация за горелка Ferroli, ми казаха че била много чувствителна към пелетите и имало опастност от образуване на шлака.

Това поврежда ли по някакъв начин горелката или е въпрос на почистване?
Трябва да се чисти редовно, защото пламъкът се измества все по-наззад и нагоре, докато стигне до защитния датчик и изгасне горелката. Но не трябва да се разчита само на един датчик.
LazarGanev написа:
ico_peleta написа:
А за gp20+/25 ме интересува дали някой е настройвал клапата за въздуха и на какво положение я държи?
Клапата за въздуха в горелката трябва да се настрои прецизно, защото от нея много зависи качеството на горивния процес и разхода. Най-добре настройката става с газанализатор. Това е скъп уред, но битрябвало сервизът, който поддържа горелката да го има. Може да поискаш такава настройка, ако не е правена. Може и ''на око", ама трябва да имаш опит и да знаеш какво правиш

опита го добивам сам :) човека от фирмата която ми продаде горелката ми каза : "..оставяш горелката на максимална мощност пълниш бункера догоре и нямаш грижи ... "
  • 1
  • 2

Тема "Котли на пелети плюсове и минуси -> от потребители/майсто" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: