Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
yasoo - специалист
Здравейте,
преди около месец (точно преди застудяването) сложих на външното стълбище което е от гранитогрес противоплъзгащи ленти на TESA. Самия гранитогрес по-принцип почти не се пързаля, но все пак се застраховам :) Започнаха студовете и снеговете и на втората седмица лентите започнаха да се отлепят и на места да се късат. Явно този продукт на TESA излезе пълен боклук :/
Ако някой от вас е слагал такива ленти и е доволен от тях би ли споделил на каква марка са или да предложите някаква друга алтернатива :)

Благодаря предварително :)

Прикачен файл

P1120405.JPG
P1120405.JPG (160.41 KиБ) Видяна 7365 пъти
mladkal - майстор
Алтернатива може и сега да има, но аз лично не се сещам.
Сещам се обаче за тези, на които им предстои тепърва да обличат стълбища.
1.Има плочки, които са леко орибрени в единия край и са точно за стъпала.
2.Има Ъглови лайстни за стълбища, които също са орибрени и малко от малко също предпазват от хлъзгане.
Johny - майстор
Ето какво ми пратиха на мое запитване от фирмата по-долу. Не го пръчах защото при мене се влиза от улицата със заснежени обувки и надали ще има нужният ефект.
Здравейте!
Благодарим за Вашето запитване!
GRIP ON увеличава коефициента на триене.
приложение: за керамични и фаянсови плочи, гранитогрес, гранит, мрамор, бетон и др.
Вашата безопасност в три стъпки:
1. Измийте, изплакнете и подсушете повърхността, която ще третирате.
2.Нанесете GRIP ON и разнесете с парцал или гъба.
3. Изчакайте 10-20 минути и измийте повърхността с чиста вода.
разход:0.100- 0.150 л/м2
експлоатационна трайност: над 2 години при еднократно третиране с GRIP ON.
цена: опаковка от 0.500 л = 59.10 лева с включен ДДС
Забележка: при третиране на повърхността с GRIP ON върху замръзващи повърхности " пързлянето" не се предотвратява поради наличието на лед.

За допълнителна информация, оставаме на Ваше разположение!

Модстрой - ЕООД
гр. Пловдив
ул. Иван Вазов 61 б
тел./факс 032 63 98 89

www.modstroi.com
yasoo - специалист
Johny, писал съм, че стълбите са външни, даже и на снимакта се вижда сняг по ъгълчетата т.е. това което предлагаш не ми върши работа и на мен :)

mladkal, тези оребрените плочки почти не вършат кой знае колко по добра работа. На другото стълбище са такива и е се тая :)
Самия гранитогрес при мен в случая е грапав, малко се пързаля амааа все пак искам да се застраховам. Лайсните за които говориш ги има в мноого разновидности, даже съм си харесал едни алуминиеви с гумени оребрени лентички, но тук идва другия проблем.... мнооого скъпо ще ми излезе за 16 стъпала :/

Таааа да се върна на темата пак... никой ли не е лепил такива ленти та да ми препоръча друга марка?
Друг вариант за който се сещам.... лентите се отлепиха съвсем здравички та дайте съвет с какво мога да ги залепя наново. Въпроса е, че трябва да се лепят по това време на годината и температурите са все под нулата.... има ли вариант?
Fortune - специалист
yasoo написа:
Johny, писал съм, че стълбите са външни, даже и на снимакта се вижда сняг по ъгълчетата т.е. това което предлагаш не ми върши работа и на мен :)

mladkal, тези оребрените плочки почти не вършат кой знае колко по добра работа. На другото стълбище са такива и е се тая :)
Самия гранитогрес при мен в случая е грапав, малко се пързаля амааа все пак искам да се застраховам. Лайсните за които говориш ги има в мноого разновидности, даже съм си харесал едни алуминиеви с гумени оребрени лентички, но тук идва другия проблем.... мнооого скъпо ще ми излезе за 16 стъпала :/

Таааа да се върна на темата пак... никой ли не е лепил такива ленти та да ми препоръча друга марка?
Друг вариант за който се сещам.... лентите се отлепиха съвсем здравички та дайте съвет с какво мога да ги залепя наново. Въпроса е, че трябва да се лепят по това време на годината и температурите са все под нулата.... има ли вариант?
В офиса ни залепиха едни черни ленти - нещо някакъв вид пвц настилка, която е на улейчета и се продава на метър - режеш си ленти колкото ти трябват и ги лепиш с пвц лепило и на пролет ги отлепяш...
здравейте,тоест няма какво да се сложи (качествено) да не се пързалят стълбите.Днес заваля сняг и стана "парзалка".няма ли някакъв начин термично да се обработи гранитогреса да се махне гланца....
VLADO66 - майстор
Полирания гранитогрес е полиран механично и гланца е част от структурата.Печен е на 1300-1600 градуса под високо налягане и е съмнително че може да се "пече" с нещо,най-много да го напукаш от температурните разлики на напечената и ненапечената част.
добре...ами с някаква киселина... ?...тука сме под наем неможем да си позволим да сменяме плочките
lecki - специалист
Залепете си парчета мокет или нещо такова
и няма проблеми. :idea:

Тема "Противоплъзгаща лента. Каква?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: