Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Предстой ми изграждане на локално парно в къща на два етажа по 80кв. без бойлер ( той се топли от слънчев колектор ) спрял съм се на Де Дитрих 25кв. може ли да си кажете мнението да ли това е добър избор.
kiss9402 - специалист
Здравей, вкъщи съм с Де Дитрих 49кв. от най-големите. Вече трета година няма мърдане отоплявам къща около 350кв + бойлер 500л. Тръскащата се скара е един голям плюс, а и изработката си я бива не че го хваля ама е добро :-D . Не се чуди а зимай това е инвестиция за поколения :lol:

Поздрави :!:
Благодаря за съвета през лятото ще го купя и монтирам.
filmatoplo - майстор
Аз винаги Де дитрих препоръчвам на моите клиенти , които искат котел от този клас -чугунен без вентилатор . :)
А ако си близко до Костинброд или София може да ми предложиш оферта, а покупката ще е в края на юли начало та на август
filmatoplo - майстор
Дълеко съм -на морето чак :wink:
А за комин мисля да купя тръби от неръждаема ламарина с диаметър 20см. ( в рувекс ги продават ) да ги обвия с 5см. минерална вата и с поцинкована ламарина облечени.
Височината на комина ще е 8м.
naskov - майстор
iankoivanov написа:
Предстой ми изграждане на локално парно в къща на два етажа по 80кв. без бойлер ( той се топли от слънчев колектор ) спрял съм се на Де Дитрих 25кв. може ли да си кажете мнението да ли това е добър избор.
Котела е много добър, но мисля, че ще е по -добре да вземеш следващия по мощност-5секции, 30кВт. Като дойде време да го купуваш, ако искаш ми се обади.
Проблема е в това че в момента живея на първия етаж и следващата зима ще живея на първия и след може би 2-3г. когато пораснат децата ще започне да се използва и втория етаж.
Консумацията на първия етаж е 12кв. и 30кв. котел може да му е малко консумацията за това мисля да купя 25кв. котел
naskov - майстор
30кВт не са проблем. Ако гориш да речем по-влажни дърва мощността на котела веднага пада наполувина :wink:

Тема "Менения за котел Де Дитрих" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: