Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Не с домбаски въглища ще го ползвам котела 3 години горя само такива( в камина прити) и ползвам дърва за подпалка и съм доволен
kiss9402 - специалист
И аз ползвам тази комбинация донбаски с дръвца за подпалка хем зимата при нас си е хладничко :cold: и съм доволен. А относно мокрите дърва в комбинация с чугуна на дедитриха не ти ги препорачвам ама хич. :!: Миналата зима брат ми спука глидер на Де Дитриха с такива мокри дърва така че умната :yawinkle:

Поздрави :supz:
Последна промяна от kiss9402 на нед апр 10, 2011 2:43 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
Донбас (Донецки басейн, басейна на река Дон)
чугун
:drinkers:
Поздрави :supz:
deo moni - специалист
iankoivanov написа:
Предстой ми изграждане на локално парно в къща на два етажа по 80кв. без бойлер ( той се топли от слънчев колектор ) спрял съм се на Де Дитрих 25кв. може ли да си кажете мнението да ли това е добър избор.
Kолега аз съм със Де Дитрих и съм много доволен. Отоплявам 250кв. и досега няма проблем,в договора за гаранция и севиз Де Дитрих са железни, имат опция срещу малка сума подръшка и обслужване целогодишно, е поне така е в Плевен. Де Дитрих е Мерцедеса на газовите котлета. :prayer:
LazarGanev - "Велик майстор"
deo moni написа:
Де Дитрих е Мерцедеса на газовите котлета. :prayer:
Французин да прави Мерцедес? Де Дитрих е по-скоро Ситроена на газовите котлета. Ама тук се говори за котлета на въглища, което е малко по-различно гориво. И ще те помоля да не прелиташ като някой гларус и да се цвъкаш от тема на тема в целия раздел, по въпроси, от които си нямаш понятие. :wink:
deo moni - специалист
LazarGanev написа:
deo moni написа:
Де Дитрих е Мерцедеса на газовите котлета. :prayer:
Французин да прави Мерцедес? Де Дитрих е по-скоро Ситроена на газовите котлета. Ама тук се говори за котлета на въглища, което е малко по-различно гориво. И ще те помоля да не прелиташ като някой гларус и да се цвъкаш от тема на тема в целия раздел, по въпроси, от които си нямаш понятие. :wink:
Ще започна с котел DE DIETRICH.Може би най-добрият котел, в днешни дни.Немски, чугунен, и КПД-то му държи високи стойности спрямо другите котли.Мощностите които предлага фирмата са - 25.1, 29.9, 34.7, 39, 44, 49 киловата.Има и по-мощни, но те са вече за промишлени нужди.КАТО СИ НАПИСАЛ 3500 МНЕНИЯ НЕЗНАЧИ ЧЕ РАЗБИРАш ОТ ВСИЧКО http://lokalno-parno.narod.ru/parno11.html Аз говоря за фирмата и че имат изградена сервизна мрежа в България. http://www.kartabg.com/%D0%B2%D0%BD%D0% ... -tags.html . http://www.kartabg.com/%D0%BC%D0%B0%D0% ... 23540.html
LazarGanev - "Велик майстор"
Виж сега, моите източници на информация са малко по-различни, така че нямам нужда от твоите. Идеята ми е да не го играеш като чукчата: "Чукча не читатель, чукча писатель!"
deo moni - специалист
LazarGanev написа:
Виж сега, моите източници на информация са малко по-различни, така че нямам нужда от твоите. Идеята ми е да не го играеш като чукчата: "Чукча не читатель, чукча писатель!"
Мисля че тука целта е да помогнем на човека да си избере котле . а не да се правим на разбирачи и кои е по голям.и да се обиждаме, както правиш ти в горните си постове. Извинявам се ако съм те засегнал но няма да позволя да се отнасяш така с мен.........
LazarGanev - "Велик майстор"
deo moni написа:
а не да се правим на разбирачи и кои е по голям
Е да де, нали и аз това искам - по-малко спам и да не се правим излишно на разбирачи, че половината тема стана за триене. Той човека отдавна си избра котле :)
Наистина съм се спрял на котела но исках да чуя мнения на повече хора да не би да се набутам, че за мен са бая пари.
Ако може за комина специалистите да се изкажат дали добре съм го замислил.

Тема "Менения за котел Де Дитрих" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: