• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
comunikator - специалист
Някой да препоръча някоя добра оберфрезичка за вкъщи за обработка на МДФ и Масив,някой нут,малко да заглада канта,някое каналче,да вкопая някоя дръжка ей такива неща до 250-300лв смятам да отделя.
Харесал съм една на Bosch 1200W, Спарки 1050W,Skil 1100W, ако някой ми даде съвет ще се радвам.
<Friend> - напреднал
Здравейте, използвам темата на колегата, макар никой да не му е отговорил :?
Въпросът ми е правилнo ли е предпочитанието ми за оберфреза Black&Decker KW 900 EKA пред Спарки Х 52 Е. Имам предвид, че и двете мога да получа при почти едни и същи условия (пари).
Инструмента ще бъде използван само за домашни нужди - някоя вкопана дръжка, каналче и т.н..
Smarin - специалист
<Friend> написа:
Здравейте, използвам темата на колегата, макар никой да не му е отговорил :?
Въпросът ми е правилнo ли е предпочитанието ми за оберфреза Black&Decker KW 900 EKA пред Спарки Х 52 Е. Имам предвид, че и двете мога да получа при почти едни и същи условия (пари).
Инструмента ще бъде използван само за домашни нужди - някоя вкопана дръжка, каналче и т.н..
Ако ми поставиш двете на масата бих посегнал към BD , обаче ако трябва да сме честни нито едната от дветре не ми е попадала в ръцете
velsi - Почетен майстор
Имам въпросната фреза на Блек ен Декер, а с въпросното Спарки съм работил достатъчно много. Фрезата е добра и си заслужава да се купи. Спаркито е някаква недомислица, която и да ми подаряват не бих взел! Някъде бях писал по-въпроса, но не се сещам в коя тема.
ZEDYCUS - майстор
От скоро имам и аз на Бляк ен Декер същата фреза, втора ръка. Най голямо удоволствие ми достави издухването на триците от фрезования отвор. Така е проектирана, че част от въдуха се насочва надолу към фрезера. И не се налага преди всяко фрезоване, да издухваш триците от канала. Внимавай със силата на натискане на застопоряващия палец, че се къртят лесно, на моята беше счупен. Като ергономичност също е доста удобна. За Спарки само съм чувал , че лесно им се разбива лагерът откъм цангата, не съм работил с такава, а и този модел е само 750 вата май. :-D
comunikator - специалист
1050Вата е то си пише!
ZEDYCUS - майстор
<Friend>
Местоположение: Варна
Здравейте, използвам темата на колегата, макар никой да не му е отговорил :?
Въпросът ми е правилнo ли е предпочитанието ми за оберфреза Black&Decker KW 900 EKA пред Спарки Х 52 Е. Имам предвид, че и двете мога да получа при почти едни и същи условия (пари).
Инструмента ще бъде използван само за домашни нужди - някоя вкопана дръжка, каналче и т.н..
Колегата пита за Спарки Х 52 Е. :wink:
mitaka_25 - напреднал
аз имам спаркито от около две години и мога да кажа смело че за парите си е перфектна,най-големите и плюсове според мен са:
-ниското тегло
-нагласянето на ръкохватките
-високите обороти-33000 при повечето обер фрези от този клас са 25000-30000
-възможността за използване като прав шлайф
-достъпната поддръжка (не на последно място)
<Friend> - напреднал
Благодаря за отговорите.
Само да уточня - става дума за Х 52 Е (500W). Това е едно от нещата, които ме възпряха. Второто беше, когато видях такава в Алати (Варна) - при застопорена дълбочина водачите имаха такъв луфт, че фрезера би променял дълбочината на канала с около милиметър :shock: Не знам от какво би могло да се получи такъв голям луфт.
B&D не съм хващал, но като че ли 1200-та W и допълнителната цанга 1/4" наклоняват везните към нея. Пък дано не се стига до сервиз.
EDI - майстор
Ако ще е за домашна работа от време на време, ще ти свърши работа и машинка за 60-70 лева.Аз имам БЮДЖЕТ и ми върши работа за дома, 1020 вата май беше, цангите са 6 и 8.
  • 1
  • 2

Тема "Обер Фреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: