Всичко за дърводелството
Здравейте ще се опитам да бъда максимално точен ,и ще опиша всичко което ме интересува.

Идеята ми дойде докато раязглеждах форума ,и реших и аз да се пробвам и тук идва сложното.
Нямам никакъв опит в тази сфера, за това съм решил да сондирам мнения и препоръки.

Искам да си направя голяма беседка ,в осмоъгалнаформа, която да побра поне 12 човека.Изцяло от дърво ако е възможно.
Интересува ме :
- Горе долу колко висока трябва да я направя
- Как да я захвана в земята
- Какви материали да ползвам, размери на гредите ,дъските и тн.
- На колко ската да направя покрива ,за да не ми падне на главата
- С какво да я покрия
- Какъв лак да използвам за да я запечатам най-добре
- И от каде да закупя материалите ( имам впредвид каде е най доброто съотношение качество цена , за софия говорим)
Сигорно има и още много неща който съм пропуснал .
След няколко дни ще кача и проект( един приятел ще се опита да ми го нарпави на аутокад)

Благодаря предварително за помощтта
Dewalt - специалист
Ако никога не си се занимавал с това,по добре го повери на хора които имат опит или фирма.
Ако все пак си решил да се пробваш,ето ти няколко съвета:
1.Вкопай гредите минимум на 50-60 см,като основата им е обвита поне с черна хартия,или намазана с някои от тези химикали които са против гниене.
2.Хубаво е гредите ти да са минимум 3,50-40 м,за да може да режеш от тях около 50-100 см/фира/.
3.Когато го слагаш в дупката,тръмбовай многократно и поливай с вода.Около 15-20 см от самата дупка,запълни с бетон.
Другия вариант е да отлееш бетона в дупката и когато стегне да хванеш гредите с пета и крепежи.
4.Ако конструкцията и като цяло всичко ще и е дърво е хубаво гредите да са 10/10см.Тези които ще са за покрива поне 5/5/ или 8/8 см
5.Покрива можеш да направиш на 4,6,8 ската - по твои избор,като за целта под него има конструкция която не е висяща а да ги подпира.
6.Най- лесно самия покрив ще направиш с OSB битумни керемиди.
7.Дървен материал - качествен и обработен добре можеш да закупиш от Бул Лес на Околовръсното между Драгалевци и Бояна.
Срещу някои лев отгоре на греда правят фаски и скосяват ъгли,както и рендосват.
Пропускаш предполагам много неща.Както и аз.Но предполагам с тях ще се сблъскаш в последствие.
Не се притеснявай да питаш.Ще се радвам ако съм бил в помощ.
Благодаря за изчерпателния отговор , относно да го повера на друг , мен ме кефи самата идея да си гонаправя сам .
Иначе продължавам да сабирам мнения :) и скоро ще кача и снимки
Dewalt - специалист
То за това форума е такъв.
Да питаш,да изчерпиш идеи ,да приложиш лично творчество,да снимаш и после да обсъдим дали палноценно си се справил с задачата.
+ 1 да го правиш сам.
Поздрави и да покажеш резултата.
:partyman:
filmatoplo - майстор
Колега,прочети цялата тема на Канапес -Беседка-построяване на покрив . :wink: Човека празнува вече на нея.

Тема "Как да си направя беседка :?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: