• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Ами ако не се вижда от снимките...серпентината е вързана - вход като радиатор, изход преди Ладомата, наедно с изходите от колекторите от 1ви и 2ри етаж.
filmatoplo - майстор
Калине ,какъв е проблема да го направиш още утре това , и да спиш по-спокойно.
kalin72 - майстор
Интересно...котела си държи 80-85 градуса, обаче брозновата магнитна клапа е ОТВОРИЛА при 50 градува на бойлера...тоест, това, дето мислех, е станало. Щото нормално клапата е затворена, и отваря при градусите, настроени с термостата. Обаче кога тоз термостат затваря? При какви градуси, как се регулира това??
filmatoplo - майстор
Е ти ме уби -сега пък и задвижката на ел клапана обратна , в свободно положение защо не го тествахте да му видите действието -трябва с поставена задвижка без подаден ток към нея -свободно да преминава течност (или въздух ако се тества с продухване с уста ) .Сега пак мога да го накарам да работи , но е дълго за разказване и кой ще ме разбере.Ако клапана ти сега е без подаден ток -Затворен , трябва да се отвори от термостат заедно със втората помпа която ще слагаш , също така паралелно сигнал се подава на друг термостат (този който си имаш сега за ел клапата) -който вече ще спре ел клапата при достигане на регулираната температура в бойлера .Сега разбра ли - при студен котел, или още когато не е разрешено зареждането на бойлера и топлене на радиаторите -ел клапата ти ще затворена .Чак когато терморегулатора за втората помпа я включи , тогава заедно с помпата ще се отвори и ел задвижката и бойлера ще започне да се загрява , ел задвижката ще се затвори чак след като бойлера се загрее .
kalin72 - майстор
Абе явно се отваря без да има втора помпа, само от нагласената температура на бойлера....
filmatoplo - майстор
Аз какво му говоря :) , не може да ме убедиш че ще имаш 100% циркулация на бойлера ,и по радиатори на 2 етажа само с помпата на малкия кръг на котела .Естествено че ще има известна , но не и пълна -котела може да прегрява понякога .Аз преставам да ти давам акъл.
kalin72 - майстор
Не, продължавай да ми даваш акъл, слушам :) Но искам да вида какво ще стане с това ,което са сътворили от фирмата :) Поне да си оправдая плащането...Засега е топло у нас, 22-24 градуса на двата етажа, при - 2 градуса навън...не е зле, мисля си.
filmatoplo - майстор
За тоя вързоп , на кой ще плащаш :? .
kalin72 - майстор
Как се връзва Ладомат? Всички схеми, които разгледах, са с буферен съд. Следователно, моята система няма да работи добре. Защото докато не стигне 72 градуса температура в котела, Ладомата не отваря, следователно нямам топло нито към бойлера, нито към радиаторите. Решението е да върна връзването на бойлера СЛЕД Ладомата, както си беше оригинално, поне БГВ да имам, и да не се губи по 45-60 минути да загрее до 72 градуса и да отвори...
Някакъв коментар?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13

Тема "Помощ за връзване на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: