• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
Мен повече ме притеснява как ще скрия фугата м/у стената и гардероба, защото остават едни 2см :? Имам една идея, но като го сглобя ще видя дали ще може да се реализира. Ако имате някакво предложение, ще се радвам да го чуя.
Най лесно става като се запълни фугата с монтажна пяна, като предпазиш плоскостите и канта от зацапване, и след това шпакловаш. Една боя или латекс и си става.

Първия размер ти е винаги по фладер, пък ти детайла си го върти, както си искаш вертикално или хоризонтално.

Прикачен файл

DSC00715.jpg
lyubohar - майстор
Ако пълниш фугите с пяна сложи между вертикалните страници на гардероба летви да ги разпънеш
да не се огънат навътре от пяната.
Виждам,че това е вграден гардероб и се чудя защо са му крака.
Mlad&Neopiten - напреднал
За да мога да го нивелирам, че стените са много криви. Освен това след време ще се слага някакъв теракот в коридора и така по-лесно ще го подпъхна под гардероба.
Идеята за измазването май няма да ми свърши работа :?
Mlad&Neopiten - напреднал
Поръчах плоскостите, казаха другата седмица ще са готови. Вече нямам търпение :jg: :-D
Айде, пожелайте ми успех, пък после ще показвам снимки(ако са за показване :lol: )
SoWhat - специалист
В понеделник ще поръчам и плоскостите и се надявам до края на седмицата да се похваля с крайния продукт
Е затова писахме. Не за нещо друго.
Аре, успех. :supz:
Mlad&Neopiten - напреднал
Най-после има с какво да се похваля :-D
Още в Понеделник си взех плоскостите, но започнах сглобяването едва вчера, защото трябва да се ходи и на работа все пак :)

И такаааа, малко разказ с картинки:

Първо сортирах парчетата(в ляво за шкафа за обувки, в дясно за гардероба) и проверих размера на всяко едно(на снимката още не са сортирани):
Изображение

После взех дъното на гардероба и му сложих краката:
Изображение
На тези, които ще са в ъглите пробих и дупки в центъра, за да мога после да нивелирам с дълга отверка(както ме посъветвахте)

После сглобих примерно всички части от долната част на гардероба, като си помагах с всякакви средства :mrgreen: :
Изображение
На тази снимка се виждат дупките за краката.

Това приспособление на Wolfcraft за прави ъгли свърши много добра работа:
Изображение

На едното място ми се наложи да правя сглобка с дибли, за да избегна двойна хоризонтална плоча:
Изображение

Отново добрия помощник на Wolfcraft:
Изображение

и ето какво се получи с помощта на диблите:
Изображение
Първо закрепих бялата вертикална с видии(след като бях разпробил вече дупките за диблите) и тогава вече сложих цветната вертикална с диблите. Ползвах и лепило за по-голяма здравина.

После сложих рафтоносачите и лоста за дрехите (наложи са малко да го клъцна с флекса):
Изображение

И сега дойде трудната част-да го изправим и пренесем в коридора :-D Добре, че имаше помагачи! Но все пак, за да мине прав през вратата се наложи да махна тавана на гардероба и затова не бях сложил още и гърба и останалата част от краката. Тези дейности ги свършихме в коридора.
За съжаление се наложи да откъртя малко от касата на вратата, но изкуството иска жертви :lol:
Изображение

Накрая сложих тавана и довърших горния ръб на гърба, нивелирах краката и сложих рафтовете:
Изображение
Между другото оставих го малко денивелиран, защото се оказаха толкова криви стените, че нямаше да е възможно да се сложи надстройката. Надявам се да не е голям проблем :?

Днес сглобих надстройката
Изображение
сложих и гърба
Изображение
и пак с малко чужда помощ успяхме да я качим на мястото й
Изображение
Захванах здраво корпуса и надстройката и даже жена ми успя да го натъпче пробно с някои неща :-D
Изображение

Подготвил съм и вратите, но тях довечера ще ги слагам, че сега имам друга работа:
Изображение

Засега това е от мен, после ще кача снимки с вратите, а другата Събота и Неделя продължавам с шкафа за обувки.
Ако имате някакви препоръки и забележки, сега е момента да ми ги кажете :)
Ааа и кажете изобщо има ли нужда отстрани да запълвам фугите към стените? Подготвил съм едни парчета пак от плоскостите(така ще се сложат, че ще се вижда още един кант), но май няма да мога да ги пъхна, те стените са на вълни :mrgreen:
lyubohar - майстор
Добре се справяш и добре във времето.Поздравления. =D>
Колкото за фугите.Аз бих ги запълнил,най вече заради разни гадини да не се завират.
Но като гледам,че шкафа е с крака май няма голямо значение.
Да го покажеш в завършен вид.
root666 - специалист
Ъгловите стяги колко струват и откъде ги взе?
Бат Иво - специалист
Добре е !Ама да питам кво му е вграденото на този гардероб?Той си е обикн.гардероб с плоскости от всякъде :? .Аз знам за вграден зидан и само вратите ( понякога и равтовете) от дървен матерял.А този си е гардероб вкаран в ниша :?
SoWhat - специалист
А защо не сложи пластините на пантите по страниците преди да го вдигнеш. Сега ще се мъчиш. До колкото мога да видя от снимките всички панти са покрит кант. Вратите вдясно се надявам да си ги сметнал да не застъпват средната страница.
Успех. Екстра е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Вграден гардероб и шкаф за обувки-как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: