• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
jordano - специалист
Лозарската ножица е като всяка ножица, пипнеш ли я непрофесионално от вътрешната страна я смятай за загубена. Точи се само режещия ръб или така наречения скос. Трябва да имате пред вид , че и между професионалните точилари има много които може да провалят една ножица.

По горе някой искаше да точи нож с шмиргел- "Wrong" /ГРЕШНО/ имаше нещо такова в една песен на Лайза Минели. Като нямате шаиби или специални точилни камъни става с различна едрина шкурки , брустове и точила. Абе, като ползвате компютър, поровете се малко повече. Пък има и точилари, опитни шлосери и др . които поразбирват от тези работи- ПИТАЙТЕ.
complast - специалист
Само на плосък шлайф но се иска майсторство.
dimko1 - специалист
jdraganchev написа:
Имам една ножица, която ми се иска да наточа. Бихтели споделили опит, мога да я прежаля така, че отиди на точилар не ме блазни.
Имам финни пили, фин бруст за точене (Viktorinox) и така нататък. Споделете принципа моля.
принципа е , взимаш една малка пиличка и почваш да пилиш от зад към върха на ножицата само горната част на ножицата, и така в тая посока няколко пъти и ножицата ти е наточена и готова за работа, всеки ден режа по 1д. лозя.
Чираче - майстор
dadko написа:
http://www.youtube.com/watch?v=lNXW01-C ... re=related
Аз НИКОГА не бих се заточил ножицата по тоя начин. :x Напълно ГРЕШНО.
  • 1
  • 2

Тема "Точене на лозарска ножица" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: