Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Стефан - майстор
Извинявай, но такива "майстори", с до 8ми клас, стават само за общи работници. И отново ти казвам, постарай се малко с правописа! Нищо лично, само заради форума.
rendo - специалист
Стефан написа:
Извинявай, но такива "майстори", с до 8ми клас, стават само за общи работници. И отново ти казвам, постарай се малко с правописа! Нищо лично, само заради форума.


Не заклеймявай всички под един знаменател - ще станеш за смях в този занаят се изисква да имаш ръка и малко акъл и знание за занаята а не дипломи познавам доста хора които са вишисти и стават именно само за общаци.

тук го обърнахме на чат -което не е правилно - казах каквото имам да казвам надявам се да е било полезно за интересуващите се
hygro - майстор
rendo написа:
замаската може да е ронлива даже може да не е съвсем гладка
rendo, позволи ми да не се съглася с теб. Замазката трябва да е здрава. Ако върху нея се лепи паркет, вследствие "дишането" на дървото възникват неимоверни хоризонтални усилия. Тънката шпакловка не е в състояние да ги поеме и след време адхезията й със замазката ще бъде разрушена. Добре направената замазка е хомогенна, равна (DIN 18202, част 5) и гладка (прекалено гладките задължително се грундират) и при тест "мрежа" не трябва да дава какъвто и да е дефект. За подробности виж DIN 18353.

Друг изключително неприятен ефект на ронливата замазка е, че съхне няколкократно по-бавно от здравата. Причината е в нарушената капилярна структура заради по-едрите пори.

Шпакловката служи за компенсиране на дефекти, но не може да е оправдание за правене на лоши замазки.
Стефан - майстор
hygro
не се хаби напразно
rendo - специалист
hygro написа:
rendo написа:
замаската може да е ронлива даже може да не е съвсем гладка
rendo, позволи ми да не се съглася с теб. Замазката трябва да е здрава. Ако върху нея се лепи паркет, вследствие "дишането" на дървото възникват неимоверни хоризонтални усилия. Тънката шпакловка не е в състояние да ги поеме и след време адхезията й със замазката ще бъде разрушена. Добре направената замазка е хомогенна, равна (DIN 18202, част 5) и гладка (прекалено гладките задължително се грундират) и при тест "мрежа" не трябва да дава какъвто и да е дефект. За подробности виж DIN 18353.

Друг изключително неприятен ефект на ронливата замазка е, че съхне няколкократно по-бавно от здравата. Причината е в нарушената капилярна структура заради по-едрите пори.

Шпакловката служи за компенсиране на дефекти, но не може да е оправдание за правене на лоши замазки.
Много си прав човек - вярно е !!!
винаги съм бил съгласен с теб защото не излизаш с голи думи - много добро качество

В по горнияси пост аз описвах варяциите и проблеми на едно подобно мероприятие в следствие на по лош матерял или специфични условия- в случая изолация - която също пречи за съхненето -2 мнения няма.
Също се поставям в положението на доста хорица които пишат тук - (не тази част на любопитните и запалянковците) а в тази на хорицата които не могат да си позволят да викнат някой даим го направи а го правят самосиндикално , именно за това използвам максимално улеснени термини методи и обосновки които съм извлекъл от опита си.

наистина 2-мнения няма има стандарти , правила и методики които трябва да се спазват.

За съжалениебях на един обект на който зададох въпрос на техни4еския ръководител - защо определена дейност не се прави спрямо стандарт и изисквания и отговора беше - тука стандарти няма нито матеряла е по стандарт нито хората са учили това като образование.
andre - напреднал
Аз попитах как да си направя съотношенията за да не пропуска вода при дъждове от терасата към стаята.Стената е от газобетонни блокчета +мрежа +лепило+стиропор+замазка циментова, но отдолу таи откъм плочата на терасата.А ако не става тази смес с какво друго?
Здравей Андре!
Не съм специалист, но мисля, че при полагането на замаската, трябва да се даде външнен наклон на терасата, но не с нивелир, а с прозрачен маркуч с вода. Замаската е от пясък и цимент. Върху нея може да се сложи хидроизолиращи грундове за тераси, бани и т.н., а отгоре може да си залепиш студоустойчив терикот или там каквото си решил, но непременно студоустойчиво.
andre - напреднал
ясно е че трябва да има наклон ама какво да е съотношението.
Ние го направихме с 3 части пясък и 1 част цимент.
andre - напреднал
абе аз ще го направя 2/1 само да не се наппука от престараването ми.а иначе вътре в стаята го нивелирах със смес 4/1.

Тема "замаска на под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: