• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 426
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
walko - специалист
Послушах ви и се разходих до Арго-маркет! Купих си АRС 140! Много съм доволен
Доволен съм и от отношението на г-н Драгозов, получих обещаната отстъпка и внимание, предложи ми и да го пробвам но нямах време. Пробвах го днес, машинката е перфектна, това е четвъртия инвертор които хващам, другите са били: Фрониус, Телвин и Експрес Уелд и китайчето по нищо не им отстъпва! Напълно си отговаря на мощноста, та може и да я надвишава малко, щото прогорих в началото две тръби :-D Малко е по-шумен от изброените марки, но това е заради по-големия вентилатор, което пък много ми хареса, трудно ще го прегрея с такова вентилиране!
Изобщо препоръчвам го на всеки! С електрод 3,25, спокойно се заварява стомана до 8мм у дома на никого няма да се наложи да работи с по-дебело, а за електрод 2,5 работи на 100%!
Стана като реклама, но е заслужена! :supz:
Последна промяна от walko на пон яну 09, 2012 9:12 pm, променено общо 1 път.
dragozow - майстор
ARC 140 китайците го водят 160. Реално е около 150 ампера, за пробата съм горил и 4 мм електрод и не се запъва. Разбира се не го правете. Хубавото е че работи без грешка, ако трябва да го сравня с аналогичните които продавам се държи два пъти по-добре. Вики 130 или 145 прегрява на третия или четвъртия електрод, охлажда бавно, предполагам заради малките кутии и вентилатори. Gysmi 135 също гори 4 електрода преди да прегрее, охлажда за 10-15 секунди. Недостатъка на Gysmi са че като има проблем той е голям и струва 60-80% от цената на машината, хубаво е че е сравнително рядко. Недостатъка на Вики-тата е че са много дървени и е икономисвано всичко. Грозни превключватели, грозни щепсели, къси заваръчни кабели, много твърди(почти пластмасови) заваръчни кабели, липса на хубава опаковка(само зле изглеждащ кашон). Предимствата на Вики са че имат добър и бърз сервиз, за статистиката не съм виждал тяхна повредена машина. Недостатъка на китайските е че нямат хубав произход, клиента все още реагира различно като кажеш че е направено в Китай, след проба си променя мнението. Изработката им е хубава, вътре в кашона или куфара всичко е опаковано отделно. Ремонта им е евтин, въпреки че до сега не се е налагало. Раздали сме няколко машини на клиенти, които ги тормозят много с цел да видим как се държат в реални тежки условия. Окомплектовката е добра, даже ARC 140 има по 3 метра хубави(ARC 200 има по 5 метра), меки заваръчни кабели, някаква маска, електроди за проба. Цената също не е за пренебрегване. Имам наблюдения върху няколко други марки. На Kende имахме три модела, някои от кашона въобще не тръгваха, не отговарят на написаното. Deca, внасяхме ги преди години, работят но не отговарят на ампеража, скъпи ремонти. ASTRA на една голяма фирма за заваръчна техника е пълно недоразумение, след всеки електрод трябва да го чакате да охлажда. Големите марки като ESAB, Fronius и т.н. не ги коментираме заради цените.

На пазара има много евтини машини от неизвестни марки от търговци без адрес, продават се без документация и платежен документ. Естествено са боклуци и не стават за нищо. Например WS 200, WSM 200. Обикновено са червени, има и жълти, зелени. Някои имат и шланг за аргон, продават се за 300-400 лв или кой колкото се мине. На машината пише 160 ампера, реално няма 130 и е пълен та.ак.
opelfan - помощник
Този инвертор Force e Telwin 140а дали заварява всякакви метали и дали всеки инвертор заварява всякакви метали?Независимо от марката му и ампеража?Тоя форс-телвин го дават комплект с маска-каска и ми се видя иэгоден кам 400лв
agj - майстор
dragozow написа:
На пазара има много евтини машини от неизвестни марки от търговци без адрес, продават се без документация и платежен документ. Естествено са боклуци и не стават за нищо. Например WS 200, WSM 200. Обикновено са червени, има и жълти, зелени. Някои имат и шланг за аргон, продават се за 300-400 лв или кой колкото се мине. На машината пише 160 ампера, реално няма 130 и е пълен та.ак.
Чак пък да не стават за нищо не е вярно !За ампережа съм съгласен че не отговаря на написаното но иначе апаратчетата си работят много добре както на електрожен така и на аргон ,лично съм изпробвал един такъв-жълт,също така тук във форума има хора които имат такива апарати и са доволни доколкото знам !За около 400лв.какво повече да се иска -клиента получава апарат с безконтактно палене , оборудван с кабели и шланг за аргон!
Обаче има случай на апарати с фабрични дефекти затова като се купува такава техника не е лошо да се изпробва дали всичко си е наред ...
agj - майстор
opelfan написа:
Този инвертор Force e Telwin 140а дали заварява всякакви метали и дали всеки инвертор заварява всякакви метали?Независимо от марката му и ампеража?Тоя форс-телвин го дават комплект с маска-каска и ми се видя иэгоден кам 400лв
Къде го видя този Force Telwin - 140а такъв ампераж на този модел няма –
Telwin Force 125 -10- 80Ам
Тelwin Force 145 -10- 130 Ам
Тelwin Force 165 -10- 150 Ам
Тelwin Force 195 -15- 170 Ам
Иначе ДА инверторите заваряват почти всички метали т.е.работят с почти всички видове електроди ! Ти какво точно искаш да заваряваш с него ?
dragozow - майстор
Заваряват всичко без алуминий. Зависи и кой заварява де, определени материали като чугуна искат опитен заварчик. Ако ще заваряваш черно и понякога неръждавейка ще ти свърши работа. Иначе такъв модел и аз не намирам, вероятно имаш предвид това:
http://bricoutensili.com/lang-en/saldat ... e-165.html
Модела е 165, но е 140 ампера...заигравка с числата за да се обърка клиента колкото може повече. За тая марка съм чувал че не са лоши, имам и познати които имат, но не съм пробвал.
agj - майстор
dragozow написа:
Заваряват всичко без алуминий. Зависи и кой заварява де, ....
А защо без алуминий !?Инверторите карат и алуминиеви електроди -но при тях вече е много важно кой заварява ! :-D
dragozow - майстор
Знам, продавам такива електроди ама наистина е важно кой заварява. За хубави заварки на алуминий си трябва друга машина. Гледах един при мен си донесе джанта без парче колкото юмрук и я направи така че все едно е нова.
MrMurdjo - майстор
Ако позволите един лаишки въпрос. Инверторен електрожен не може ли да се дооборудва с волфрамов електрод и подаване на аргон за заваряване на алуминий по TIG метод?
Извинявам се, ако въпросът не е много добре формулиран.
sek.1 - специалист
Повечето го могат но финансово е неизгодно . Трябва да си купиш шланг с външен клапан който струваше някъде към 200 лева .
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 426

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: