• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 32
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
valentin114 - специалист
Не вкарвай човека в беля, по-добре обран, но свободен, отколкото-запазил имуществото си, но в затвора....и аз съм обиран, мислих и за токове. Разубедих се.
ZMeyGorianin - майстор
по-добре обран, но свободен
М-да това ми прилича на друг популярен български лаф: "Преклонена глава сабя не я сече".
На мене обаче ми писна да ме обират, така че след безполезната реакция на властите изразена в регистрация на събитието и толкова съм взел нещата в ръцете си пък каквото "сабя покаже". Прекарвам сам голяма част от времето си в крайна къща в село с не повече от 50 обитатели. На нашата улицата не остана къща необрана от мангалските /и не само/ орди населяващи съседното село. Нямам намерение да бъда поредния обран и заклан като теле човек и затова вечер си лягам със зареден пищов и пълна пушка до главата си! И въобще няма да се колебая да ги ползвам по предназначение!
Скоро в съседно село са влезли в къщата на едно семейство и след гърмежи в тавана за сплашване са ги облекчили с 15000лв. И това в присъствието на малки деца!
Както беше казал някой: "По-добре да излежаваш четирима отколкото да те носят четирима!
ribnikolaevi - майстор
Споделете някоя и друга хитринка, не се стискайте :-D. Макар че споделената хитрина не е хитрина, но може да се споделят принципите поне. Според мен трябва да има изненада. Като влезе крадеца да му се случи нещо ново. Но каква да е тая изненада, принципно поне ... ?
И едно конкретно питане. Не мога да си сложа ботра външна врата. Мога ли по някакъв начин все пак да забавя крадеца след като разбие входната врата?
И да повторя питането си: наистина ли могат да извадят от строя магнитния датчик на входната врата, със силен магнит примерно.
ZMeyGorianin - майстор
По оръжейните магазини има една джаджа ПОСТ1. Представлява елементарен спусък и дълга проволка с няколко колчета. Задейства различни пиротехники по избор след като говедото се спъне в проволката. Струват около 25лв.-скъпичко предвид вложените материали, но можеш да се прежалиш за един и след това да си направиш сам следващите.
Ефекта е, че при задействане на спусъка гърми и свети здраво и говедото не знае какво и къде го очаква следващата изненада. Естествено "специалистите" няма да се трогнат особено, но пък шума ще го респектира все пак, защото може някой да дойде и да провери каква е причината. Приложимо е най-вече за къщи с двор, но може да се приспособи и за апартамент.
Хубавото му е, че може да се ъпгрейдва по "фантазия" :wink:
valentin114 - специалист
Змея, не съм се замислил, защото имам такава "джажа" http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0% ... 0%B5%D1%80 и знаеш ли...дойдох от Варна да го купя.
ZMeyGorianin - майстор
Много полезна "джаджа", но иска известно обгрижване. А има обекти на които хора не ходят със седмици и "джаджата" може да се спомине от глад.
VLADO66 - майстор
Джаджата трябва да е малко по-космата че на тоя студ ще трябва да я обличаш и да пускаш духалка в къщичката. :-D
nikivd - специалист
Имам въпросната джаджа. Абсолютно никой не смее да припари до оградата, камоли да влезе вътре. Въпросната джаджа не признава студ! Онзи ден при -18 разхождаше се из двора, все едно е 30 градуса. Хубавото им е, че не лаят. Направо нападат! :-D Все пак това куче има най-силната захапка от всичките му братя :igitt: Ако набара нещо стойте далеч! Квото и да захапе го чупи!
Внимавайте с деца! Е като допълнение имам и GSM СОТ.
forski - специалист
Моята система за охрана на дома е следната:

1.Решетки на приземните прозорците на мазите
2.СОТ с датчици в цялата къща и убозначителни табели за охраняван обект
3.Имуществена +цялостна застраховка на имота
4.Оръжие в дома, хладно и огнестрелно
5.И накрая дежурно осветление вечер на целия двор и външните врати

Още не мога да се наканя да си взема куче,но и това ще стане някой ден :)
Последна промяна от forski на чет фев 09, 2012 12:41 pm, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
forski написа:
Моята система за охрана на дома е следната:

1.Решетки на приземните прозорците на мазите
2.СОТ с датчици в цялата къща и убозначителни табели за охраняван обект
3.Имуществена +цялостна застраховка на имота
4.Оръжие в дома, хладно и огнестрелно

Още не мога да се наканя да си взема куче,но и това ще стане някой ден :)
Ти в Бронкс ли живееш или в кв.Факултето :-D
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 32

Тема "Съвети за опазване на жилището от крадци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: