Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте.
Възможно ли е този котел да се използва за изграждане на система от въздуховоди . :?
Ето и едно видео -
http://www.youtube.com/watch?v=-q8PUyHP ... re=related

Прикачен файл

56648.jpg
56648.jpg (43.72 KиБ) Видяна 3627 пъти

Прикачен файл

без име.JPG
без име.JPG (17.06 KиБ) Видяна 3627 пъти
Последна промяна от rosenrigov на пет фев 10, 2012 12:55 pm, променено общо 3 пъти.
valentin114 - специалист
Ей с това чудо май можеш да отопляваш един средно голям квартал на Русе, напр. Здравец-Изток, Дружба-3...но нека Лазар, Филма, Антон да си кажат мнението.../извинявам се на другите разбиращи от топлотехника във форума...просто топлотехниката я свързвам с тия три имена :?
crez - майстор
Може, но трябва да сложиш допълнително вентилатор на входа на студения въздух. Дебита му ще изпробваш по метода проба-грешка :lol:
crez написа:
Може, но трябва да сложиш допълнително вентилатор на входа на студения въздух. Дебита му ще изпробваш по метода проба-грешка :lol:
Има ли начин да се изчисли какъв дебит трябва да е вентилатора. А ако е на степени - по добре ли е ? :?:
filmatoplo - майстор
Тези печки ги има -срещал съм и чугунени , интересно защо производителя не е монтирал вентилатор , за по-евтино -или той е пробвал :? :wink: .
Къде си ги срещал тези котли filmatoplo - в България има ли ги? :?:
Това което намерих са само руски сайтове. Има 7,9,15,25,40 KW на цени от 450 до 1600 лв.
- ето един сайт : http://pechirus.ru/otopitpechi/butakov.html
Ако някой знае нещо повече за тези котли ще е хубаво да сподели информацията. [-o<
naskov - майстор
Една фирма във София прави подобни. Бяха ми дали и проспекти преди около 5г, но когато миналата година ми потрябва такъв котел нито проспектите намерих, нито нещо в Гугъл. Така, че и аз ги издирвам тези котли :)
crez - майстор
rosenrigov написа:
crez написа:
Може, но трябва да сложиш допълнително вентилатор на входа на студения въздух. Дебита му ще изпробваш по метода проба-грешка :lol:
Има ли начин да се изчисли какъв дебит трябва да е вентилатора. А ако е на степени - по добре ли е ? :?:
Моята камина е с въздушна риза и вентилатор, той е на една скорост което и минус. Замислил съм да го правя на степени и това е най-добро. Когато ризата (или тръбите в котела при твоя случай) се нагрее достатъчно включвам ръчно(пак минус, може с термореле) вентилатора и тъй като той е с голям дебит за кратко време охлажда ризата и трябва да го спра. Ако обаче е на степени регулираш така потока че да е адекватен на нагряването.
BARD - специалист
Не мога да разбера защо на тази печка казвате котел,и да сложиш вентилатор и да не сложиш все тая .

Прикачен файл

до и вместо.jpg

Тема "Руски котел на въздух. И един въпрос...???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: