Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
zaqwsx - помощник
Здравейте,

Търся човек или фирма която може да направи сондаж за вода в София. Сондажа трябва да е с дълбочина ~20 метра, 125 мм. Проблема е, че достъпа до двора в който трябва да се прави сондажа е през ограда висока 2 метра, т.е. сондата трябва да е достатъчно малка за да може да се прехвърли с кран или да да може да мине през еднометров отвор (коридор).

В интернет намерих една фирма, но собственика ми се струва малко несерьозен.
VLADO66 - майстор
Ако питаш за подвитошката яка много не избирай че те повечето като чуят за къде става въпрос бягат надалеч.Проблема там е че има под земята големи камъни-валуни и корони даже се чупят.
zaqwsx - помощник
Мястото е около централна гара. Почвата е сравнително мека. Просто ми трябва някой с по-малка сондажна машина.
zaqwsx - помощник
Благодаря за предложението, но вече намерих решение. Малка фирма от провинцията с мобилна машинка около 2 тона. дойдоха в събота сутринта, пробиха до 20 м, в неделя промиха сондажа и си тръгнаха. Цената беше 100 лв/м + 2 повиквания на кран за да прехвърля машината през оградата. Общо 2200 лв. Вода излезе на 5 метра. Дебит, достатъчен да захраня квартала. :)
dragozow - майстор
Щах да ти кажа ама си свършил работа. Имам един в Кюстендилско, предполагам че София няма да му е проблем. Толкова взимат, около 100 кинта. Добре е да е широка тръба за да имаш избор на помпи.
pavelari - майстор
zaqwsx написа:
Благодаря за предложението, но вече намерих решение. Малка фирма от провинцията с мобилна машинка около 2 тона. дойдоха в събота сутринта, пробиха до 20 м, в неделя промиха сондажа и си тръгнаха. Цената беше 100 лв/м + 2 повиквания на кран за да прехвърля машината през оградата. Общо 2200 лв. Вода излезе на 5 метра. Дебит, достатъчен да захраня квартала. :)
Други питания има ли? Или си ОК от тук нататък :)
stiv1961 - майстор
zaqwsx написа:
Малка фирма от провинцията с мобилна машинка
Ех. провинция...... ако не е тя..... без вода да сте останали :-D Иначе, честито :supz:
shotik - майстор
[quote="zaqwsx"]Благодаря за предложението, но вече намерих решение. Малка фирма от провинцията с мобилна машинка около 2 тона. дойдоха в събота сутринта, пробиха до 20 м, в неделя промиха сондажа и си тръгнаха. Цената беше 100 лв/м + 2 повиквания на кран за да прехвърля машината през оградата. Общо 2200 лв. Вода излезе на 5 метра. Дебит, достатъчен да захраня квартала. :)[/quot


Само сондиране и промиване ли ,а тръби сложиха ли ?
naughty - специалист
zaqwsx написа:
Благодаря за предложението, но вече намерих решение. Малка фирма от провинцията с мобилна машинка около 2 тона. дойдоха в събота сутринта, пробиха до 20 м, в неделя промиха сондажа и си тръгнаха. Цената беше 100 лв/м + 2 повиквания на кран за да прехвърля машината през оградата. Общо 2200 лв. Вода излезе на 5 метра. Дебит, достатъчен да захраня квартала. :)

би ли ми пратил координати на ЛС?

Тема "Препоръка на фирма за сондаж в София." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: