• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всички въпроси за вилата.
Transporterr - специалист
batkotony написа:
ПП.BARD,що си такъв песимист? :)
сигурно защото не е пробвал, и аз пред 20 години не вявах, че тухли и камъни могат да седят на свод ама ей го на седят и пеят :)
Градинар - специалист
Transporterr написа:
batkotony написа:
ПП.BARD,що си такъв песимист? :)
сигурно защото не е пробвал, и аз пред 20 години не вявах, че тухли и камъни могат да седят на свод ама ей го на седят и пеят :)
Оставете го тоя BARD, никой не го знае нито познава. Анонимчо някакво, дето само цапоти. Дори доказа и че не разбира.
BARD - специалист
Transporterr написа:
batkotony написа:
ПП.BARD,що си такъв песимист? :)
сигурно защото не е пробвал, и аз пред 20 години не вявах, че тухли и камъни могат да седят на свод ама ей го на седят и пеят :)
Е щом така мислите това си е ваш проблем,но се поогледайте и поослушайте малко по далече от носовете си.
EDI - майстор
Това е моето силно любителско изпълнение на огнище "две в едно" - да събира казана за буркани и да се правят пържоли.Основата е бетон, отгоре са зелепени тухли от акумулираща печка.Лепилото беше ФЛЕКС на СИТИКОЛ или ИНТЕРКОЛ, клас С2,не помня добре марката.Стените са иззидани от ИТОНГ 7,5 см, от вътре е облечено с огнеупорни тухлички от тънките, взех ги от ТОПЛИВО, като за лепене използвах термоустойчиво лепило, дето се продава в торби по 5 кг, не помня производител.Отгоре има бетонен пръстен, а нагоре всичко е изградено от ИТОНГ 7,5 см, като от вътре е шпакловано със същия ФЛЕКС.Гранитогреса е лепен със същия ФЛЕКС.Разбира се, това не е барбекю, а огнище, но стават добри пържолки :lol: .Правих го преди 5-6 години.Навеса отстрани е с ветрозащитни пана с ципове.Като се запали огънчето, дори и в голям студ е топло.Не е върха на технологията, но ми харесва.

Прикачен файл

DSC000761.jpg
Transporterr - специалист
Никакъв проблем не ми е на мен специално, просто с/у фактите и боговете мълчат. И да, аз съм за това да се използва за всяко нещо верният материал или технология. Иначе стават такива бисери като това на автора на темата. Но просто често пъти има и други възможности и материали. :2thumbs:
BARD написа:
Е щом така мислите това си е ваш проблем,но се поогледайте и поослушайте малко по далече от носовете си.
Именно това и правя. Дълго време не вярвах в използването на едно бяло нещо, за фугиране на огнища и пещи. Но времето и най вече фактите и опита ме убедиха :)

Драгомире, влезни малко в "ремонтите" че ще си забрайш парола от там, с това висене в НС :-D
Последна промяна от Transporterr на чет мар 01, 2012 1:11 pm, променено общо 5 пъти.
BARD - специалист
Градинар написа:
Transporterr написа:
batkotony написа:
ПП.BARD,що си такъв песимист? :)
сигурно защото не е пробвал, и аз пред 20 години не вявах, че тухли и камъни могат да седят на свод ама ей го на седят и пеят :)
Оставете го тоя BARD, никой не го знае нито познава. Анонимчо някакво, дето само цапоти. Дори доказа и че не разбира.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Паркове и градини имали и чувство за хумор .
batkotony - специалист
EDI написа:
Навеса отстрани е с ветрозащитни пана с ципове.Като се запали огънчето, дори и в голям студ е топло.Не е върха на технологията, но ми харесва.
ЕDI,страхотен си!БРАВО!Точно такава е и моята цел,ама кога ще успея не ми е ясно...
BARD - специалист
Transporterr написа:
Никакъв проблем не ми е на мен специално, просто с/у фактите и боговете мълчат. И да, аз съм за това да се използва за всяко нещо верният материал или технология. Иначе стават такива бисери като това на автора на темата. Но просто често пъти има и други възможности и материали. :2thumbs:
BARD написа:
Е щом така мислите това си е ваш проблем,но се поогледайте и поослушайте малко по далече от носовете си.
Именно това и правя. Дълго време не вярвах в използването на едно бяло нещо, за фугиране на огнища и пещи. Но времето и най вече фактите и опита ме убедиха :)

Драгомире, влезни малко в "ремонтите" че ще си забрайш парола от там с това висене в НС :-D
Не се безпокой а и не мисля че това ти е работата. :-D
EDI - майстор
Ще успееш batkotony, само да решиш, не е голяма философия навеса, всичко можеш да си направиш сам.Паната вършат страхотна работа, като допреш до тях, драсни два реда и ще ти кажа къде ми ги правиха.Голям кеф е през зимата.През лятото вдигаш циповете, навиваш кристала и си стоят горе на ленти велкро.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "помощ;барбекюто се рразпада" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: