• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 23
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Фло - специалист
infomar,колега нали за това е форума направи сам? Отиваш ,гледаш станцията , питаш кое, как работи и после си я правиш сам такава инсталация. Само,че е важно да знаеш какво правиш и как да стане.
Това е проста инсталация,работи на природни принципи и няма нищо сложно човек да си я направи от два бидона,или 3 бидона или пък от 2 дупки направени водонепропускливи в земята .Не е технологична разработка на НАСА или КГБ.
Както се казва в една реклама"..не става само с ядене,трябва и акъл" и малко усилие.
VLADO66 - майстор
А ако нямам желание или какво да поливам с преработената вода какво да я правя?
Фло - специалист
VLADO66 написа:
А ако нямам желание или какво да поливам с преработената вода какво да я правя?
Ами пускаш си я да тече някъде и да попива или в дерето. Тази вода не мирише,чиста е и може да си
попива в почвата някъде.Там дето я пускаш обаче растителността става буйна.
bulhomes2 - майстор
Фло, долната картинка я направих по твоите обяснения от другия форум, за което за пореден път - БЛАГОДАРЯ! Най-вероятно ще пробвам с 2 бидона от тия по кубик. Нямам проблеми и със сегашните ями, но ми се ще да направя това. Кажи, ако бъркам някъде, и въпроса ми е за количеството на въздуха - какъв компресор ще е подходящ - от аквариум, от хладилник, нормален компресор?
Прикачен файл:
Пречиствателна.JPG
Фло - специалист
Във втория съд водата трябва да се спуска върху топчетата и минавайки през тях да слиза надолу.Това е много важно-водата да минава през топчетата.Вентилацията става и с аквариумно компресорче,има такива по 3 вата и 100 литра въздух на минута,става и с вентилаторче да се обдухват топчетата.Може да се пригоди и естествена вентилация там където са топчетата.Връзката между двата бидона би трябвало да е с U,докато на твоята схема е обратно обърнато.
bulhomes2 - майстор
Прикачен файл:
Prechistvatelna.jpg
А така няма ли опасност да се затлачи тръбата между двата съда?
Каналски - специалист
Коментар !
bulhomes2 , поздравление за картинките !
За принципни схеми са достатъчно подробни. Но за мен Лично, нещо не е наред в тях !
Не ми се занимава да коментирам подробностите, но приличат на нещо като Свободно Творчество
от човек който може да рисува ... Предполагам, че в диалога с Фло ще се изчистят подробностите.
Вероятно аз изобщо да не съм разбрал каква е първоначалната идея !
Фло - специалист
bulhomes2 написа:
Прикачен файл:
Prechistvatelna.jpg
А така няма ли опасност да се затлачи тръбата между двата съда?
Има,свържи ги горе двата съда,просто обърни надолу свръзката от първата картинка,така,че да изглежда на U ,може да е и с ф-50 ! Долу,в първия съд си е активната утайка и тя трябва да си седи там.
bulhomes2 - майстор
Едва ли съм разбрал правилно, но ще пробвам...
Прикачен файл:
Prechistvatelna.jpg
Subsa - специалист
С какво чертаеш колега?
Справяш се добре!
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 23

Тема "Как се изгражда септична яма." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: