Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
dream1984 - напреднал
Искаме да ремонтираме стълбищата на блока като търсим евтин и що годе качествен вариант.
Минахме през какви ли не варианти, но кой скъп, кой труден за изпълнение и т.н.
Пускам снимки на стълбите да дадете предложения....
Засега за мен лично най евтиния и качествен вариант е с тротоарни плочки да се налепят хубаво, но и това си има своите минуси...

Прикачен файл

05072011.jpg

Прикачен файл

05072011(002).jpg

Прикачен файл

05072011(001).jpg
masterval - майстор
Най-качествено и здраво би станало с мозайка, така мисля.
Илиян Илиев™ - майстор
То евтино и качествено са несъвместими понятия по принцип.

Иначе както е споменал мастервал мозайката би била задоволителен резултат.

Обаче първо изкъртете всичко, което бие на кухо или е ронливо.

И относно качеството бих дал допълнителен съвет - Като гледам на апартамент едва ли ще се падне по повече от едно стъпало и около 1 кавадрат от площадката(грубо на око са 6 стъпала и около 6-7 квадрата площадка). Демек намерете си редовна фирма, която ще даде гаранция и ако се наложи ще може да си я потърсите. Иначе не се знае кога пак ще сте за ремонт.

Може и да излезе по-скъпо от колкото иска бай Гошо стълбищара, но гледайки в бъдещето според мен ще ви е по-изгодно.

edit: А тези тротоарни плочки не се знае след колко време ще се изронят. Мозайката ако е направена както трябва ще изкара повече от досегашната. А тротоарни плочки, като някогашните май не се продават вече. :wink:
dream1984 - напреднал
Aми значи вариантите включваха и мозайка, но проблема е че много трудно се намират такива, а на този етап не мога да намеря...ако познавате някой който работи на територията на София бих бил благодарен.
Иначе също се чудехме дали да не си я направим ние с мозайка....общо взето сме няколко човека които бихме се заели но все се разминаваме и е много трудно, а и машина ще трябва доколкото съм запознат...
Другия вариант който ми мина през главата е най евтиния но догодина пак трябва да го правим....просто правиме един кофраж и изливане бетон и това е, блъскаме яко арматура по ъглите за да се рони по трудно и това е....общо взето сме решили ако не намерим друго да действаме с това.

Колкото до финансовия аспект ние сме 86 апартамента и проблема не е толкова в парите колкото до факта че изхарчихме около 4000лв вече за нова врата, чип система и видео наблюдение и накрая ще ни завържат за някое дърво и ше ни бичуват :)
lyubohar - майстор
Точно срещу нас пролетта ремонтираха стълбището на на единия вход на Гео Милев 29.

http://media.snimka.bg/8980/024215872.jpg?r=0

Може да посетите адреса да видите как се е справил майстора (беше един)
и да поискате информация.
Успех.
Прикачен файл:
DSC00508.JPG
lyubohar - майстор
След като хакнаха форума ми се загуби регистрацията.
Сега съм с нова и не съм оторизиран да пиша съобщения!!!
Моля някой правоимащ да направи нещо,че е тъпо вече.
Или ми оправете старата регистрация,или да ми се разреши да пиша съобщения от новата.

Сега на въпроса.Стълбището е на Гео Милев 29.Няма блок номер.
Близо до пощата-11клон,която е на ном.18.
dream1984 - напреднал
Благодаря за инфото.
Все пак някой има ли познати мозайкаджии?
dream1984 - напреднал
E в крайна сметка ги направихме...ето и резултата :) и малката градинка до нея хехех

Прикачен файл

31082011(001).jpg

Прикачен файл

29082011.jpg

Прикачен файл

28082011.jpg

Прикачен файл

28082011(001).jpg
vk - специалист
Ама вие сте го направили с бетон. Ударете сега една мозайка и следващите 25-30 год. да нямате проблем. Ето цял набор от фирми полагащи мозайки
dream1984 - напреднал
Благодаря ще се възползвам!!!
А между другото това е мозайка, не само бетон ;)

Тема "Ремонт на стълбища....предложения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: