Всички въпроси за вилата.
Фло - специалист
javor4o написа:
А,за пред гаража дали ще стане?
Ще взема да пробвам :?
Е, за пред гаража е по-особен случай и едно такова покритие тип направи си сам би трябвало да включва добавка,достатъчно инертна към разливи на бензин,нафта и масла.Например калциев хлорид в количество от 2-5 % от количеството на цимента в сместта.Друга възможност е да се направи разтвор воден на калциев хлорид 10% и отделно воден разтвор пак 10 % на водно стъкло и с една четка се разнася първия разтвор върху готовата и изсъхнала замазка и след 30 минути се минава с четката/голяма с дръжка/ и втория разтвор.Вследствие се образува на повърхността слой от калциев силикат и се отделя една бяла сол/натриев хлорид/като тя се измива с маркуча на другия ден.Това са по-прости неща. Калциевия хлорид се продава по магазините за химикали и лабораторна стъклария ,там има и водно стъкло.
complast - специалист
Калциев хлирид е ускорител.Каква му е ролята в случая?
VLADO66 - майстор
Свързва се с метасиликата във водното стъкло ,ама Фло е спец по химиите и той ще каже.Получава се кристализация в повърхностния слой и се запушват микропукнатините.По подобен начин работят циментовите хидроизолации.
Фло - специалист
complast написа:
Калциев хлирид е ускорител.Каква му е ролята в случая?
:-D Не е само ускорител,правят и сирене с него.В случая пластифицира сместа да няма микропори да не попиват разливите и да се чисти лесно повърхността от масла и нафта ,ако се слага при приготвянето.
При смесване с водното стъкло се получава калциев силикат или тъй-наречения двуразтворен течен цимент ,пак със цел да се елиминират микропорите получени при съхненето на замазката.
ZMeyGorianin - майстор
В друга тема попитах с какво да покрия самонивелираща замаска за да не се цапа и рони и ми препоръчаха двукомпонентно епоксидно покритие. Това е добро решение, но цената му е висока-150 лв. за 10 кг., а и е доста задушливо за работа в затворено помещение! Дали ще стане със тази смес да постигна трайно запечатване и здравина и какъв е разхода/стойноста за 16 кв.м.?
forski - специалист
Aбе и моите пътеки на село са се поизронили и аз го обмослям този вариант за някаква издръжлива замазка и това с фасагена и цимента много ме заинтригува :?

О.К. на една торба цимент 25кг. колко фасаген се добавя, за водата е ясно ?
Преди полагането на разтвора грундирва ли се основата?
batkotony - специалист
Фло написа:
javor4o написа:
А,за пред гаража дали ще стане?
Ще взема да пробвам :?
Е, за пред гаража е по-особен случай и едно такова покритие тип направи си сам би трябвало да включва добавка,достатъчно инертна към разливи на бензин,нафта и масла.Например калциев хлорид в количество от 2-5 % от количеството на цимента в сместта.Друга възможност е да се направи разтвор воден на калциев хлорид 10% и отделно воден разтвор пак 10 % на водно стъкло и с една четка се разнася първия разтвор върху готовата и изсъхнала замазка и след 30 минути се минава с четката/голяма с дръжка/ и втория разтвор.Вследствие се образува на повърхността слой от калциев силикат и се отделя една бяла сол/натриев хлорид/като тя се измива с маркуча на другия ден.Това са по-прости неща. Калциевия хлорид се продава по магазините за химикали и лабораторна стъклария ,там има и водно стъкло.
Впечатлен съм!Да не говорим,че темата ми идва точно като по поръчка-имам нужда от точно такова решение.Единствено не ми стана ясно от горенаписаното какъв грунд се ползва преди това,точното съотношение на цимент или лепило спрямо фасагена(останах с впечатление,че не е фатално,но все пак-две части цимент и една част фасаген ли е задължително и после регулираме гъстотата с водата) и не на последно място получената замазка колко гладка става и дали не е хлъзгава?
Фло - специалист
Въпроса с грунда е интересен и отговора не е еднозначен.Това е заради различните марки грундове на пазара с приложение за връзка стар-нов бетон.Под бетон трябва да разбираме циментовите производни.Някои марки грундове са на основа силани/силоксани или с други думи съединения на силиция.Така остава едно малко съмнение ,че грунда ще даде здрава връзка със съставляващата акрилатна съставка на фасагена. Да се направи замазката с грунд,вместо с фасаген е възможно решение,но едва ли ще даде ефекта на водоотблъскване на повърхността,но със сигурност повърхността ,ако се грундира и се замаже със замазка ,в която вместо вода е използван грунд за връзка стар-нов бетон здравината на замазката и нейната износоустойчивост би се повишила.Трябва да се пробва на малка площ да се види,кое как става.Аз това не съм го правил и само нахвърлям мисли по въпроса,но не е за пренебрегване участието на грунда,даже би могло и да има редица предимства пред фасагена.Например това,че във фасагена има пълнеж от калциев карбонат/млян варовик/,което е и слабото звено в цялата идея!.
cybersas - специалист
Е последно на 25 кг цимент колко литра фасаген трябва, за да водоотблъсква? Ще направя тест и ще кажа резултата, ама да не налучквам :)
IJAN - специалист
Предполагам 50л фасаген.Фло по нагоре е написал пропорцията 2/1.

Тема "Защитно покритие на циментови пътеки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: