• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stanimir62 - специалист
Можели някои да покаже схема за термо реле за инкубатор възможно най елементарно ,но като се има и напредвит ,че трябва да е точно.
hidrazin - майстор
Това ми звучи като хубаво и евтино - такива филми няма.
Освен това темата ти не е за тук а за ЕЛЕКТРОНИКА И СХЕМИ.
Ей тук има 11 страници тема за терморегулатор за инкубатор.
Там още на първа страница съм дал схема на работещ.Приятно четене.
ТЕРМОРЕГУЛАТОР ЗА ИНКУБАТОР
:partyman:
stanimir62 - специалист
hidrazin написа:
Това ми звучи като хубаво и евтино - такива филми няма.
Освен това темата ти не е за тук а за ЕЛЕКТРОНИКА И СХЕМИ.
Ей тук има 11 страници тема за терморегулатор за инкубатор.
Там още на първа страница съм дал схема на работещ.Приятно четене.
ТЕРМОРЕГУЛАТОР ЗА ИНКУБАТОР
:partyman:
Голямо благодаря
joro39 - специалист
мога да ти дам линк да си купиш много съм доволен от него каквото показва такава е и температурата 46 лв мисля че беше?
stanimir62 - специалист
Ако излезе сполучлив този опит ще си взема.
vk - специалист
Stanimir, кажи в какви граници се изисква да се движи(да се управлява) температурата - респ да се потърси такъв терморегулатор. От тези стайните няма ли да стане ?
novgradski - специалист
Аз съм си правил инкубатор с контактен термометър (регулиране около t=37,5...37,7 градуса ).Използвах и междинно реле,защото мах.ток през "живака" е малък.За "въртенето" - двойнотарифен електромер (но с повечко стрелки) и на 2часа..."въртерне" (накланяне с електромоторче от чистачки на автомобил , лостова система и крайни изключватели "шаубау")...пъдпъдъци,пилета,пуйчета (пуешките яйца 1 седмица "напред"...пуйката мъти 28 дена).
Следи и влажността!
stanimir62 - специалист
vk написа:
Stanimir, кажи в какви граници се изисква да се движи(да се управлява) температурата - респ да се потърси такъв терморегулатор. От тези стайните няма ли да стане ?
Температурата трябва да е 37,5 постоянно да няма голям толеранс от 3-4 гр.Аз имам фабричен инкуботор за около 30 яйца с едно моторче от грил и една пластина от долу което работи когато нагрява и на минута две претъркаля яйцата.Според мен е много добро и елементарно ,мишките яли с...ли и регулотора загинал затова ми трябва схема ако мога да го възтановя.Благодаря за схемата мисля ,че е тази ще ги съпоставя двете дано е тази.
hidrazin - майстор
Тези стайните не стават - дават голяма разлика.Тук няма никакви 3-4 градуса разлика.
Температурата може да мърда в обхвата 37,5 - 38 градуса.Надолу не се люпят, нагоре стават
яйца на фурна.
vk - специалист
Еййй, те много строги изисквания, не съм знаел. Освен тази температура много висока ми се вижда. Айде сега лятото добре, ами в голямата зима да я поддържаш- отвън минус, вътре 37. Това е убийствен разход на енергия.
  • 1
  • 2

Тема "Термо реле за инкубатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: