Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
zarkoenko - специалист
имам сонда с поцинкована тръба два цола на десет метра с воден стълб три метра.искам да сложа хидрофор за да захраня къщата с вода,но и да сложа допълнителен мотор за поливане на градината и затова не искам да слагам пласмасова тръба с долен смукател.може ли да се сложи хидрофора с горен клапан.
LazarGanev - "Велик майстор"
Може ама как ще обезвъздушаваш?
Krass - майстор
Самозасмукваща помпа.
LazarGanev - "Велик майстор"
Няма да стане (мое мнение)
kabel96 - специалист
Два клапана и си готов.Ако не го измислиш ще ти го снимам ама ще трябва и бира. :drinkers:
zarkoenko - специалист
да колега,ако може да го снимаш.
хидрофора нали е самозасмукващ и при наличие на горен клапан,какво ще обезвъздушавам?
Krass - майстор
zarkoenko написа:
да колега,ако може да го снимаш.
хидрофора нали е самозасмукващ и при наличие на горен клапан,какво ще обезвъздушавам?
И аз така мисля, обаче Лазар не дава :wink:
hotrider - специалист
принципно ще стане стига да не работят двете помпи едновременно, особено ако едната е по голяма от другата, може да не им стига водата.

лично мое мнение такова нещо като самозасмукваща помпа е малко заблуждаващо. има нормални центробежни и помпи с допълнително монтирани във тях устройства които им позволяват да смучат вода от малко по дълбоко. играл съм си много със тъй наречените самозасмукващи помпи и винаги е било борба да засмуче отваряш крана след помпата затваряш крана и така докато тръгне.
вариянта пълниш помпата само помпата със горен клапан и чакаш да обезвъздуши смукател фи 40 примерно 5 метра няма, като се свари може и да тръгне сама но пък тогава чупи уплътнението и се питаме какво стана.
LazarGanev - "Велик майстор"
Krass написа:
zarkoenko написа:
да колега,ако може да го снимаш.
хидрофора нали е самозасмукващ и при наличие на горен клапан,какво ще обезвъздушавам?
И аз така мисля, обаче Лазар не дава :wink:
Самосазмукването е относително понятие. Принципно помпата засмуква много трудно, дори при смукателна тръба 8м 1" с клапан отдолу. При празна тръба 2" няма как да засмуче - ще се радвам, ако zarkoenko пробва и ме опровергае.
kabel96 - специалист
Ей ама кат са изкажете че все не става. :axe: :axe: .На мястото на помпата даб която в момента е на тест след замръзване и ми я подариха :drinkers: :drinkers: има "хидрофор" както тука му викате на сборката помпа преостат и разширителен съд.
Изображение

Тема "хидрофор за къща от сондаж с тръба 2"." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: