Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
zarkoenko - специалист
колега,колко цола ти е тръбата в земята и колко е меката връзка?виждам,че от сондата има и умалител.а някакъв клапан имаш ли?
hidrazin - майстор
Като няма смукател най-лесно се обезвъздушава така:
Изображение
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Да, така става. Трудоемко и бавно, ама става
hidrazin - майстор
И какво му е трудоемкото и бавното? Последно обезвъздушавах миналата пролет като смених помпата.
От нивото на сондата до водното огледало имам към 2,5 метра.
:partyman:
kabel96 - специалист
Цъкни на снимката два последователни пъти и се отваря както трябва.Клапаните са два и се виждат много добре.В земята е само тръбата 1, 1/4 около 6-8 метра.Мислех да я сменям с 2" и така с тази система вече 8 години без никакъв проблем до сега .Входа на видата е 1,1/2 и там има нипел.Отгоре е с мека връзка с намалител защото това лято много комшийски помпи идват и така лесно се закачат за тестове а и хидрофора ми е 1".Освен видата имам и още 3-4 от скъпи и прехвалени марки помпи но след доработката и съм твърдо за изберете българското.Осем и малко отгоре кубика на час при 670 вата консумация. Системата работи "денонощно" пълни басейн, полива и две отделни градини, зеленчукова и овощна по декар и половина всяка.
LazarGanev - "Велик майстор"
hidrazin, 2.5 метра 1" тръба не са проблем за самозасмукваща помпа да се обезвъздуши, дори е виждам смисъл от ръчната - само пълниш помпата и трябва да тръгне. Темата е за 10м тръба 2" - няма как да се обезвъздуши без ръчна помпа и то на всяко пускане, ако няма клапан долу на смукателната тръба
kabel96, можеш ли да направиш някаква схема?
hidrazin - майстор
Да така е. Сега помпата ми е самозасмукваща но предишната не беше. Просто така си остана, но и не мисля да си махам
придобивката и улеснението. Пък и там под стълбата не пречи и не ми заема място. Не че ми липсва място в шахтата де -
направих я 10 кубика. :cool:
Между другото става да се обезвъздуши без смукател и ръчна помпа ама си е приключение. Освен това не тегли от 10 а от 7 метра.
:partyman:
hotrider - специалист
kabel96 написа:
Ей ама кат са изкажете че все не става. :axe: :axe: .На мястото на помпата даб която в момента е на тест след замръзване и ми я подариха :drinkers: :drinkers: има "хидрофор" както тука му викате на сборката помпа преостат и разширителен съд.
Изображение
да колега, няма проблем като дръпне веднъж и се обезвъздуши системата е ок, но ако изтърве клапана какво става, не ми казвайте че наливате със вода пускате и тя засмуква, ако можете така да ги пускате тия помпи кажете каква заплата искате и да почвате че ние не можем така.
и да помпа, пресостат, разширителен съд май се нарича хидрофорна система, вие как го именувате?
kabel96 - специалист
hotrider написа:
kabel96 написа:
Ей ама кат са изкажете че все не става. :axe: :axe: .На мястото на помпата даб която в момента е на тест след замръзване и ми я подариха :drinkers: :drinkers: има "хидрофор" както тука му викате на сборката помпа преостат и разширителен съд.
Изображение
да колега, няма проблем като дръпне веднъж и се обезвъздуши системата е ок, но ако изтърве клапана какво става, не ми казвайте че наливате със вода пускате и тя засмуква, ако можете така да ги пускате тия помпи кажете каква заплата искате и да почвате че ние не можем така.
и да помпа, пресостат, разширителен съд май се нарича хидрофорна система, вие как го именувате?
Точно така правим .Заплата ще помисля може би 1 лев е добре.Племенника като дойде ще разкача маркучите и на живо ще направя клип как тръгва системата.Или ако минавате от тук обадете се се ще почерпя нещо.
Krass - майстор
kabel96 написа:
Или ако минавате от тук обадете се се ще почерпя нещо.
Охаа, ще взема и Хидразин :wink:
P.S. Не каза само с каква температура ти е водата, че то в Павел баня може и минерална да е.

Тема "хидрофор за къща от сондаж с тръба 2"." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: