• 1
  • 2
Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
vesko91 - помощник
искам да си направя мотофреза . Ако някои разполага с някакви скици или чертежи ще съм много благодарен да ги сподели.приемам идеи и с ел.мотор.
div - напреднал
Вруското списание Моделист конструктор има много схеми.Потърси през Гугъла.
crez - майстор
Намери сайта на списание "Направи сам" или се свържи с тях и поискай от архив чертежите на мотофрезата публикувани мисля че през 80 години на миналия век /тогава беше вестник/.
Стефан - майстор
vesko91 написа:
искам да си направя мотофреза .
Искам само да вметна, че не е лесна работа. Даже и да разполагате с чертежи, трябват още много неща. Най-вече технически познания, металообработващи машини, заварочна техника, и т.н. Готов съм да помагам от разстояние, ако има въпроси, и снимки.
Ако това в ника е година на раждане, още от сега мога да кажа, че няма да се справиш сам. Въпреки желанието. Може би след години....
div - напреднал
В Пловдив сглобяват мотофрези Призма.А ко имаш двигател от там си купи само редуктора.
vesko91 - помощник
познаниа мисля че имам достатачно за да се справя поне с това нещо . имам и необходимите машини .но просто защо трябва да откривам топлата вода .По ще ми е лесно ако има нещо готово просто да го направя от колкото тепарва да го мисля кое как .Разполагам с редуктор които е куплиран с ел. мотор но не знам дали ще ми свърши работа.МОЛЯ ПОМАГАИТЕ :? АГОДИНАТА МИ НА РАЖДАНЕ Е 1959 :-D
Стефан - майстор
vesko91 написа:
..По ще ми е лесно ако има нещо готово просто да го направя от колкото тепарва да го мисля кое как ? АГОДИНАТА МИ НА РАЖДАНЕ Е 1959 :-D
По-лесния вариант е да си купиш от магазина. Освен ако не е за тръпката.
Извинявам се, че това 91 ме подведе. Сега видях, че скоро имаш и рожден ден :lol:
vesko91 - помощник
обичам да се занимавам с техника позна че всичко е за тръпката прост като хоби.
Стефан - майстор
И аз имам много такива тръпки. Лошото е, че вече май остарях.
Да не би да си от ВИММЕСС
Харалампи - специалист
С баща ми направихме и ползвахме дълги години фреза на трифазен ток. Проблема е в големите обороти. Иначе работи перфектно. Много е мощна, няма проблеми с паленето на разни адаптирани балканчета. Обаче манговците два пъти ни крадоха по сто метра кабел 4 жилен и ... Та си купихме за 955 лева една готова фреза с двигател субару и нямаме вече проблеми. Нито с паленето нито с жицата.ю

А с електрорезата си е малко опасно. Особенно в лозето, защото трябва да караш реда напред и назад, а назад минаваш близо до кабела. Един път аз и един път баща ми навихме кабела на таралежа.
  • 1
  • 2

Тема "мотофреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: