• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 205
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Krass - майстор
Преди това са сменили предпазители. И като зная, че слагат тел за бали сено... Ако трафото е имало скъсяване,маслото завира, изпарява се и в един момент се възпламенява.
Andri01 - майстор
Krass написа:
Junak написа:
И сега елекрическата система по корабите е с изолиран звезден център и има само фази. Или така наречената схема IT.
То и да искаш на кораба не можеш да заземиш звездния център :lol: Най близката суша е морското дъно.
Има кораби/беше на доста години/ с закорпосен звезден център. Нямаше трансформатори 380/220V. Японска постройка беше.
John - специалист
fikata,моите уважения.Ама за кои защити говориш? Тези в подстанцията или в трафопостта?В трафопоста се видяха защитите 3 броя предпазители.На транформатора по,принцип трябва да има клапан който да сработва при такива случаи.Този тип трансформатори са без разширител и са "херметизирани".
Krass - майстор
Този траф има само предпазители и разширител. Няма клапан. Такива има само при трафа високо на средно напрежение и самият клапан е стъкло което се нарича мембрана. и няма никакви
термометри,нивосигнализатори,газови защити-бухолцово реле
fikata - майстор
Трансформаторът е 400 кVА /според медиите/ и трябва да има газова защита/бухолцово реле/.
John - специалист
Съгласен съм с Krass,с едно уточнение ,този траф няма разширител.
hidrazin - майстор
Сори фика, ама нямат бухолцово реле тия малките трафчета. Явно при оня взривил се траф е имало дъга. Маслото на трафа
при дъга образува газове с примерен състав: водород (Н2) - 60%, ацетилен (С2Н2) - 30%, метан (СН4) - 5% и етилен (С2Н4) - 5%. :weedman:
Кой ли от тях не образува взривоопасни смеси с въздуха? :? :lol: Ако имаше Бухолц твърде вероятно е да изключи преди диференциалната
защита. Ама що ли си мисля че диференциална няма там, ами само едни БАШОНИ. :lol:
Пък относно разширителите - някои имат, някои нямат и разширителя не е критерий за наличие на бухолцово реле. Ако един малък
трансформатор има разширителен съд означава, че е калпаво направен и има малък коефициент на разширение. На добре направените
този коефициент достига 1,3.
По-точно, няма ли разширител не може да има бухолцово, ако има разширител може да има, а може и да няма газово реле.
Ето тук може да видиш, че и 3000kVA се правят херметични или само с предпазител:
http://www.acm-bg.com/index.php?m=320&lang=1&catid=259
Тъй че Krass е прав. Никой няма да ти слага Бухолц в такъв траф.
:partyman:
fikata - майстор
hidrazin
Работил съм с 630 и 1000 кVА. Приемам да сте прави но тук пише друго за газовата защита и при силов т-р 400 кVА /но май само при подстанции с дежурен персонал/:
http://energia.elmedia.net/bg/2010-2/ed ... 00087.html
:prost:
Krass - майстор
Фика, мислиш ли, че в този трафопост има прекъсвач, защото газова защита без прекъсвач... все едно я няма.Трансформатор херметичен без разширител не бях виждал. Явно са по нови изпълнения. Не съм гледал снимки и на този в Бургас, но ме съмнява , че е мой набор. Е тук малко се изхвърлих :wink:
Последна промяна от Krass на вт окт 16, 2012 11:37 pm, променено общо 1 път.
Junak - майстор
Трансформатора е пернишки - “ЛЕМИ-ТРАФО”
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 205

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: