Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
todor_velikov - специалист
бихте ли ме насочили откъде мога да получа по-подробна информация за това,защото ще ми се наложи тази годинада се занимавам на вилата.
мисля че някъде във форума имаше подобно нещо ,но сега не го откривам.
благодаря :)
tommazzo - напреднал
Изчисляването на арматурата за плочи и колони е доста отговорна работа и е желателно това да го направи компетентно лице (проектант), но ако можеш да боравиш с "аутокад" (със съответното приложение за тази цел) можеш и сам да си я изчислиш!
todor_velikov - специалист
кажете ми няма ли някоя книжка или правило за изчисляване натая пуста арматура,с бетона ще се справя пък и понеже ми е за вилата на архитектите гушата няма да пълна.ако ще ще ги напраскам колоните с желязо и пак няма да падне :-D
tommazzo - напреднал
Каква е квадратурата на вилата и колко стай ще има ? Основи има ли или ще ги правиш и тях?
Gandalf - специалист
Тук във форума погрешно битува мнението, че Аутокад-а сам чертае, смята армировка на полета, греди и колони, пресмята сградата за земетръсни влияния. Той се изпозва единствено и само за чертане. За изчисления има доста други програми, но за да ги изпозваш, да въведеш коректни начални данни и да разбереш резултатите трябва да си студент специалност ССС във УАСГ най-малко 4-ти курс.
Знам, че тук е форум направи си сам, но за мен е ОПАСНО да се правят бетонови конструкции от непрофесионалисти.
А и след като казваш, че ще си правиш вила без никакви документи отиваш директно в графа незаконно строителство и един слънчев ден може да се сбогуваш с вилата си.
Най-добре си намери архитект, конструктор, ВиК и ЕЛ и си вземи разрешително за строеж от съответната община.
Успехи!
Стефан - майстор
Gandalf написа:
Най-добре си намери архитект, конструктор, ВиК и ЕЛ и си вземи разрешително за строеж от съответната община.
Успехи!
Единствено за това си прав! :lol: Защото такъв е закона. За мен това е цяла гилдия/строителна мафия/, която използва законовите дадености. Започва се от архитекта, геодезиста, .......+чиновниците в общината. Верига от мафиоти!!!
Да не би аз, като машинен инженер, да не мога да конструирам и чертая? Дааа, ама Неее! Трябва да има АРХИТЕКТУРЕН ПРОЕКТ?
Може на някой да не му хареса разсъжденията ми, но, за съжаление, това е съвременната действителност.

Може би Майстор Колю Фичето е имал одобрен проект от конака? Но неговите изпълнения са запазени и до днес :lol:
СМЕШНО, ТА ЧАК ТРАГИЧНО!!!

И, много моля модераторите, не ми трийте поста!
tommazzo - напреднал
Защо трябва цялата вила да бъде направена от стоманобетон като може само основите да са такива ?
На мен по-ми допада това http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=4131
за вила. И аз бих я направил по този начин (пък и по-бързо би станала).



П.П. Това е мое мнение и не искам да ти го натрапвам !!!
todor_velikov - специалист
само не разбрах кой е казал че цялата вила ще е стоманобетон? :shock:
БЛАГОДАРЯ на всички за отговорите,ама аз съм се запънал като магарена мост и няма да е законна пристойката ми-вилата ми е забутана в гората така че не ми се вярва на имам проблеми със "закона" :-D
пък имам и пушка :-D за да влезнат в двора ми и да видат че кипи незаконно строителство им трябва разрешително за обиск :-D
ЧНГ :party:
Gandalf - специалист
Стефане, ти май само дебнеш да напиша нещо по темата проектиране и правиш реплика.
Разбрахме твоята позиция. Повтаряш я до втръсване, но заслушваш ли се и в другата страна.
Никой не ти казва, че като машинен инженер не можеш да проектираш, но ми кажи - можеш ли да проектираш къщи?
Стефан - майстор
МОГА. Но нямам печата. Дадох на архитекта сдъвкано предложение. И ще му сърбам попарата, за съжаление. Защо ли на времето не завърших ВИАС?

Тема "изчисляване на арматура за наливане на колони и плочи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: