• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
deniss - специалист
Здравейте хора ;) ,

Ще съм ви много благодарен ако дадете мнения и съвети относно това откъде и какъв климатик да си купя. Аз самият не съм особено запознат. Това, което знам е, че:

1. трябва да е черен (може да ви се стори малко смешно, но ... :) )
2. по възможност да не е повече от 1000 лева
3. ще се ползва предимно за охлаждане
4. ще работи в стая от 12 кв. м. или 30 куб. м. със западно изложение (при това почти цялата западна стена е във френски прозорци) и следобед е някакъв нечовешки пек и жега

Сега от скромното ми ровене из нета вниманието ми привлече това - http://zora.bg/midea/msy-09hrdn1-black- ... rettyPhoto и то най-вече като цена.

Иначе аз отдавна съм си харесал този - http://www.technomarket.bg/products/091 ... -g09pk-ul2 който разбира се е почти 2 пъти по-скъп от бюджета ми. Но пък ми харесва външния му вид и това, че ако правилно се ориентирам духа настрани, а не напред, което в моя случай е добре, защото в близост до климатика ще е бюрото ми.

Ами това е засега от мен. Предварително благодаря!
igt - специалист
Ориентирай се към сериозна софийска фирма за продажба и монтаж на климатизатори.
Посоченото от теб изискване в т.2 изключва втората възможност.
При режим на охлаждане клапите на климатика се настрайват нагоре, защото топлия въздух е в горната част на помещението. Отделно под тези клапи има други за настройка на излизащата струя наляво или надясно.
Успех в избора и ползването.
deniss - специалист
igt написа:
Ориентирай се към сериозна софийска фирма за продажба и монтаж на климатизатори.
Посоченото от теб изискване в т.2 изключва втората възможност.
При режим на охлаждане клапите на климатика се настрайват нагоре, защото топлия въздух е в горната част на помещението. Отделно под тези клапи има други за настройка на излизащата струя наляво или надясно.
Успех в избора и ползването.
Мерси за инфото, а знаете ли някоя такава сериозна софийска фирма и в този ред на мисли това предполага да забравя за всякакви там Технополиси, Техномаркети и прочее?!
EDI - майстор
Пиши на лични на Mega от форума.
igt - специалист
Изпреварали са ме.
Виж си личното съобщение!
deniss - специалист
Благодаря за съветите, сега се сещам, че съм пропуснал още една точка - за моя случай 9-ка ще ми стигне ли или ще трябва 12-ка
zmiori - специалист
http://zora.bg/midea/msr-12hrn1-r-19-black-panel/20214
Още един "черньо" и на ниска цена. Може да сложиш 2 за тия пари и ще духат от двете ти страни.
Това второто е за отпускане на "обстановката". Само недеи ме :axe:
igt - специалист
За охлаждане може и седмица.
EDI - майстор
Може и 7-ца, за охлаждане.За това стайче си търси машина с по-нисък минимум.В общи линии, съвсем грубо, за охлаждане ти трябват около 100 вата на квадратен метър мощност по номинал на машината.Може да погледнеш моделите 10-ки на ХИТАЧИ - FH6 например.
deniss - специалист
Ами то май на пазара са основно 9ки и 12ки, 7ците май са кът. А и още нещо инверторите стават и за отопление, а сплит-овете само за охлаждане нали?!
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: