Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
крум - специалист
Търся програма за съзадаване на механизми.
По възможност по-опростена.
Трябва ми, за да емулирам механизъм с 2-3 червяка.
Досега знам за Solid Works, но мисля, че ще е като да стреляш по муха с топ.
Тани - модератор
AutoCAD - но не е проста!
painmaster - помощник
Тани написа:
AutoCAD - но не е проста!
AutoCad е за чертане, а човека май иска да види как ще работи
HD - специалист
Има много, но най-добре е със Solid Works-а наистина, защото симулаицята му е много добра (иначе можеш да ползваш и Аутодеск Инвентор и разни други). На мене ми е най-лесно със Солид-а, защото само него така поназнайвам :-)
Пък за мухата и топа не се притеснявай - всеки сам си избира начина
:cool:

П.П. А за аутокада - той наистина е за чертане, а за целта ти трябва примерно Механикал Десктоп (той вече е и за 3Д), който пак е на Аутодеск!
крум - специалист
Благодаря, явно ще е със Solid Works. Изтеглил съм го и само чакам да ми се освободи някой друг час...
velsi - Почетен майстор
Аз ползвам Solid Edge. Върши същата работа, но е по-лека.
CARRION - специалист
Аз бих се пробвал да направя такова нещо с Инвентор и след това със Солид-а
Преди см виждал да се правят симулации на механизми (двумерни-основно в статика и кинематика) с МАТЛАБ
HD - специалист
CARRION написа:
Аз бих се пробвал да направя такова нещо с Инвентор и след това със Солид-а
Преди см виждал да се правят симулации на механизми (двумерни-основно в статика и кинематика) с МАТЛАБ
Не виждам смисъл да го правиш първо в Инвертор, и после в Солид - при експортирането може да стане някой лек гаф :)
Solid Edge също става, НО да ти кажа моето мнение - ако и за в бъдеще смяташ да се занимаваш с 3D изпълнения от тоя род (а защо не и по-сложни), по-добре научи САМО ЕДНА програма, и то тя да е Solid Works - тя е най-бързо развиващата се и въобще от средния клас, доколкото знам тя е най-добрата. Да не говорим, че от известно време вече е в диапазона "среден-висок" клас. А някои от високия клас са Про Инженер, Айдиас, Катиа и други, но там вече наистина трепеш мухата с тиранозавър :-D
CARRION - специалист
HD написа:
Не виждам смисъл да го правиш първо в Инвертор, и после в Солид - при експортирането може да стане някой лек гаф :)
Solid Edge също става, НО да ти кажа моето мнение - ако и за в бъдеще смяташ да се занимаваш с 3D изпълнения от тоя род (а защо не и по-сложни), по-добре научи САМО ЕДНА програма, и то тя да е Solid Works - тя е най-бързо развиващата се и въобще от средния клас, доколкото знам тя е най-добрата. Да не говорим, че от известно време вече е в диапазона "среден-висок" клас. А някои от високия клас са Про Инженер, Айдиас, Катиа и други, но там вече наистина трепеш мухата с тиранозавър :-D
Исках да кажа ако не стане с едната програма тогава да се пробва с другата, а не да се експортва от едната в другата. Не че нестава пробвал съм но се получават кголеми "лайна". С Inventor работя от има няма 5 години и няма много тайни за мен, а със Solid, абе има много недостатъци НО за съжаление ми се налага да работя с нея (понякога си скубя косите) та това са от този клас . М/у другото тези двенките са от среден клас както и Айдиас , а Катиа и Про-то са от висок или по точно тези в които имат развит машининг.

Тема "Търся програма за създаване на механизми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: