• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Вашето лично помещение
milent - помощник
Мерси за отговора, добри насоки ми даде :)
ribnikolaevi - майстор
А някакви конкретни насоки за дамаската? Материя, плътност, ако ще и производител? Можеш ли да ме насочиш?
DTIvanov - специалист
Както вече писах за дамаските вижте в района на Женски пазар. Там имаше доста магазини за дамаски и въобще интериорен текстил. Не съм минавал от там последната година, година и половина, но предполагам, че все има оцелели от кризата търговци.
За материите писах също по-горе и как да проверите какво Ви продават (защита от недобросъвестни или некомпетентни търговци). Като плътност както е казал Мечо Пух "Колкото повече, толкова повече :lol: ".
Поздрави!
king82 - специалист
Аз като си правих матраци миналата година, взех от Севлиево модела N 3030 (нормал), 12 см. На мене лично ми е твърд(65 кг. съм) и би била достатъчна и 10 см дебелина, че дори и 8. Вероятно на по тежък човек ще му е по удобен. Ако сега ми трябва,бих поръчал 2030. Има вариант за 10 см по твърд(3030) и върху него 2 см по мек или мемори. Мога да кажа цена на N3030, защото ми е прясно - 180х160,180х125 и 180х90, 12см дебели платих малко под 300 лева.
bbibata - помощник
На вниманието на г-н DTIvanov. :)

Миналата година си поръчах матрак при един майстор - дебелина мисля 14 см беше, за около месец - месец и половина пропадна дунапрена. Тежа около 130 кг.
Иска ми се да го подменя, но не ми се търси пак майстора. От неговата работа съм много доволен с изключение подбора на дунапрен.
Та питането ми е: ако намеря подходящ размер дунапрен (164/200) и бъде с плътност над 30 или 35, тези 14 см дебелина биха ли били достатъчни да държат моите 130 кг?
VLADO66 - майстор
bbibata написа:
На вниманието на г-н DTIvanov. :)

Миналата година си поръчах матрак при един майстор - дебелина мисля 14 см беше, за около месец - месец и половина пропадна дунапрена. Тежа около 130 кг.
Иска ми се да го подменя, но не ми се търси пак майстора. От неговата работа съм много доволен с изключение подбора на дунапрен.
Та питането ми е: ако намеря подходящ размер дунапрен (164/200) и бъде с плътност над 30 или 35, тези 14 см дебелина биха ли били достатъчни да държат моите 130 кг?
Не,трябва ти 20 см по възможност хубав латекс.
LazarGanev - "Велик майстор"
Дотук говорите за дунапренени матраци, а нещо за пружинените? Вярно е, че не са за Направи сам, но не са ли за предпочитане?
VLADO66 - майстор
Откакто спя на латекс не се и сещам за пружинни,въпреки че има доста добри с бонел пакети.Ама колко ще изкарат на мощната ми осанка :? :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, смятам моята осанка за не по-маломощна, а сегашния ми изкара 20год - мисля че беше някакво ямболско производство, двулицев. Дали съществува сега този производител, под какво име и ако не, то нещо друго добро?
VLADO66 - майстор
LazarGanev написа:
Е, смятам моята осанка за не по-маломощна, а сегашния ми изкара 20год - мисля че беше някакво ямболско производство, двулицев. Дали съществува сега този производител, под какво име и ако не, то нещо друго добро?
http://www.hegra.biz/contact.php
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Направи сам матрак" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: