Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
mladenvasilev - специалист
Какъв електрожен да си купя и от къде,да не е много скъп,но да е надежден. От Пловдив съм. :arrow:
антон_31 - напреднал
вэеми си на кемпи модел т-150 цена около 1500-1600лв.
Лъчезар - специалист
mladenvasilev, най-вероятно пита в диапазона 100-160лв.
krasiorocknroll - специалист
Кракра.20 години го използвам и още работи.Тогава го взех за 160лв.
Profi Stroi - специалист
В Практикер гледам Ейнхел има промоция 212 лв ама не успях да мерна параметрите ,а и нали не ме интересуваше надали щях пък да ги запомня :)
theurgist - специалист
Моя е на Кракра Т180 взех го за 375 лв, преди 2 месеца от Перник, от тогава го експплатирам до безубразие и не марда, направо е железен. Препоръчвам с чиста съвест :)
bob - специалист
Зависи за какво ти трябва. Ако смяташ да заваряваш доста ,бих те посъветвал да се ориентираш към апарат с телоподаващо устройство. Имай в предвид ,че евтините апарати не могат да се товарят много. Иначе ако си решил да направиш солидна инвестиция разгледай инверторите. Предполагам че може да се намери докъм 800лв.
антон_31 - напреднал
КОЛЕГИ ГОВОРЯ ЗА ЕДНО БИЖУ.МОНОФАЗНО 4-5КГ.ЗАВАРЯ И СЪС СТОМАНИ ЕЛЕКРОДИ И НА АРГОН
joe007 - специалист
Евтино и хубаво да различни работи но ако намериш електрожен на "кракра" си заслужава да го вземеш.Изпитани са в времето.Заваръчния ток е променлив което ще рече че работи само с рутилови електроди от рода на българските "Вежен".Хубавото е че намотките са от медна шина а не като на повето метровски от алуминиева.Колегата антон_31 съветва за инвертор,супер стига да ти се дават пари.(най-евтиния модел на KEMPPY -Минарк 150 е на панаирна цена към 1050лв.).Има и по евтини инвертори но на други фирми.Все пак Кемпи е една от водещите в заваръчната техника.
П.С. По принцип е по-добере електожена да дава прав ток.Работи с всички видове електроди а рутиловите "пеят" :-D
Тани - модератор
joe007 написа:
Евтино и хубаво да различни работи но ако намериш електрожен на "кракра" си заслужава да го вземеш.Изпитани са в времето.Заваръчния ток е променлив което ще рече че работи само с рутилови електроди от рода на българските "Вежен".Хубавото е че намотките са от медна шина а не като на повето метровски от алуминиева.Колегата антон_31 съветва за инвертор,супер стига да ти се дават пари.(най-евтиния модел на KEMPPY -Минарк 150 е на панаирна цена към 1050лв.).Има и по евтини инвертори но на други фирми.Все пак Кемпи е една от водещите в заваръчната техника.
П.С. По принцип е по-добере електожена да дава прав ток.Работи с всички видове електроди а рутиловите "пеят" :-D
Мисля че лидера се казва Fronius ето едно прилично електроженче на промоция - в сайта има и по мощни и съответно по-скъпи, но при този съотношението цена - възможности мисля че е добро!Лично аз съм си избрал този и когато ми остане някой свободен лев ще си го взема.


http://www.proshop.bg/rw/items/2221101- ... -1200.html
Fronius - TransPocket 1200 - Заваръчна техника - Инверторни апарати - Електродъгови - Монофазни

Тема "Какъв електрожен да си купя и от къде,да не е много скъп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: