• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 1552
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:? По мойте въпроси .
LazarGanev - "Велик майстор"
filmatoplo написа:
туй което излиза да пада какво е , пелети които тлеят :? , шлака ли , пепел ли .
При стандартни дървесни пелети нищо не пада - те си изгарят на повърхността и по периферията, откъдето се подава първичния въздух. Изгарят пелетите, пепелта отлита, пелетите в горивната камера намаляват и следва ново подаване докато се напълни "чинийката". Това напълване става само при работа на максимална мощност, при работа на по-ниска мощност се подават по-малки порции и чинийката не е препълнена. Сега - ако има шлака, тя не успява да излети като пепелта, но бива избутана от новите пелети, които постъпват и си пада долу в пепелника
filmatoplo написа:
Няма ли опасност -тя да си плюе материал преди да е напълно изгорял -оползотворен :? .
Няма опасност, ако не се надвишава пределната мощност на горелката.
filmatoplo написа:
И друго , по процедура стоп-какво прави да прекъсне връзката между горящи и новоидващи пелети :? .
При сигнал за стоп големия (горния ) шнек спира да подава гориво, а малкия (хоризонталния) продължава да работи и да подава порции докато свършат пелетите в подаващата тръба. Оттам нататък е същото като при останалите - щом фотодатчикът спре да отчита огън, след 3 минути спира и вентилатора. Това е.
filmatoplo - майстор
Аз Благодаря :) .По моему с етат горелка можна имейт дело.
VLADO66 - майстор
filmatoplo написа:
Аз Благодаря :) .По моему с етат горелка можна имейт дело.
Филме да не си станал гугъл преводач :?
filmatoplo - майстор
Това ми го каза един руснак при среща уговорена за 16 чеса , поглежда си часовника и аз съм на секундата точен :wink: -Значит человек можна имеит дело с табой .Важното е че горелката има потенциал , за сега теоретично , практиката ще покаже по натам :wink: .
filmatoplo - майстор
Спешно инфо за горелката на грейко :? :) 25-32 клв , тая новата , той сайта им е тъп .
VLADO66 - майстор
Тя е 10-40 и пише че е в процес на разработка.
купих си горелка RB на Грейко и я монтирах на стария си котел Линг25....на долната вратичка
монтажът е прост и лесен
запали веднага
гори добре
купих си я специално заради рекламата че гори и нискокачествени пелети
сега горя слънчогледови пелети....без проблем....
е...имало повече пепел и прашинки по повърхностите.....няма проблем...не ме мързи да почиствам на три дни.....
след поддържането на пиролизния процес на всеки 5ч....добавяне на дърва.....сега направо се родих....
качих видео....

https://www.facebook.com/photo.php?v=10 ... =2&theater

сега търся други ползватели на тия горелки...за да обменим опит за настройките на трите мощности....времена на подаване,период и проценти на вентилатора....
filmatoplo - майстор
На долната врата :? , нали трябва на горната врата при пиролизните котли.
LazarGanev - "Велик майстор"
В събота ще монтирам и пускам такава на Виадрус
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 1552

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: