Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
jorjinio - помощник
Някой ще може ли да ми каже плюсове и минуси за ежектор, или да копая 3 метра и да сложа обикновен хидрофор.
sian - специалист
jorjinio написа:
Някой ще може ли да ми каже плюсове и минуси за ежектор, или да копая 3 метра и да сложа обикновен хидрофор.
С ежектора се вади вода от по-голяма дълбочина, но с по-малък дебит. Ако ползваш ежектор вземи помпа с по-голям дебит.
jorjinio - помощник
[quote][/quote] Благодаря на всички за отговорите. След обиколка по специализираните магазини се отказах да купувам помпа с ежектор. Ще изкопая шахта 3 м. и ще поставя хидрофорна помпа. Купих си метабо с 3 год. гаранция и на много добра цена http://www.staev.bg/product.php?id=95&s ... beec3feedd. Като се затопли ще е изпробвам. :)
borkata3000 - специалист
Здравейте!
Ще използвам темата на колегата.
Следващата седмица ще викам група да правят сондаж. Съседа дърпа вода от 20 метра. За толкова се глася и аз. Не ми е необходима за пиене, а за миене, къпане и поливане на градината.
Къщата не предвиждам да има голяма консумация, постоянния консуматор ще бъде 1 човек, по-рядко повече. Ще се поличва 1 дка двор (1/2 пловоде и зеленчуци, 1/2 райграс).

До сега си мислех, че решението е такъв тип помпа: Изображение.

Но като разбрах, че цената на помпата, която ми предлагат е 650 лв. и още толкова трябва да дам общо, за да завършва системата и да мога да имам вода и още пари за монтажни дейности и те станаха 1500 лв.
Да обаче се спрях в следващия набелязан магазин. И там си казах проблема. Предложиха ми точно този модел:
Combi 150 с ежектор:
Изображение

Тук цената е 315 лв. + 100 лв. за разширител + 100 лв. за тръба, и да дойде 600 лв.
Сега съм в търсене на подходящата за мен помпа. Защото ако по-евтиния вариант не е подходящ за целта ми, то тогава ще търся алтернативата.

Бихте ли ми помогнали в избора на правилната помпа?
hidrazin - майстор
Решението е първия тип помпа.
:partyman:
borkata3000 - специалист
hidrazin написа:
Решението е първия тип помпа.
:partyman:
Втори тъп изобщо не е за целта ли? Ако е така какъв е начинът да я пригодя.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не си давай парите на вятъра
komstiza - специалист
Тия ежекторни помпи работят на 1/3 КПД.Това не ти трябва въобще,няма да останеш доволен особено при тази дълбочина.
Ще ти дам за сравнение един мой леичен опит.
Мой клиент имаше ежекторна помпа в сондаж 12м с мощност 2,2кв мотор свързана към поливна система.При работещи всички пръскачки,налягането в тръбопровода беше около 2 атм.
Монтирахме му хубава потопяема помпа с мощност 1,1кв мотор/от реномирана марка/-работещи всички пръскачки 4атм.
Няма да ти казвам колко доволен бе клиента от ефекта на пръскачките.
borkata3000 - специалист
Какви са другите компоненти на системата с потопяема помпа?

Тема "Помощ за избор на Хидрофорна помпа с ежектор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: