• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
viking - напреднал
:? еми случва се.
В суматохата ремонт майстори да се забрави по нещо. :? Малко беше по спешност ремонта вече нямаше на къде старата баня беше мн зле и въобще не сме се сетили за отоплението
други опции прикрити кабели по ъглите до вратата макар че малко тясно там

Прикачен файл

ABCD0008.JPG
chapara - майстор
А какво помещение е на гърба на стената на която ще е конвектора :?: , защото кабеляци видими в мокро помещение не е много желателно. Сещаш се за идеята ми :wink:
viking - напреднал
Няма помещение външна стена е и е двор иначе разбрах намека :wink:
Но вече предприех действия #-o
След малко чудене мерене слагане и на двете места :?
пляснах стойката на 20 25 см от вратата-огледало.
Пляснах я с лепилото дват му добри характеристики пък да видим. на 5 места съм нанесъл.
Понеже до вратата достига съвсем малко влага реших че там е по добре от колкото в същинската баня, където може да се наложи да се почиства с вода да се облее тоалетната :toimonster: или плочките извън кабината с душа.
А за кабела ще пусна един кабелен канал в ъгъла до вратата и отгоре през окачения таван и през пяната на вратата отива точно към разклонителната кутия.
Там вече ще пипа специалист.
само незнам дали контакт ли какво ли има си много хубав щепсел и ми е жал да хвана да го отрежа.
др вариант е да разглобя панела и нов захранващ хем по дълъг без щепсел ама така може да отпадне гаранцията.
jekasus - майстор
viking написа:
само незнам дали контакт ли какво ли има си много хубав щепсел и ми е жал да хвана да го отрежа.
др вариант е да разглобя панела и нов захранващ хем по дълъг без щепсел ама така може да отпадне гаранцията.
Че кой каза че не може контакти в баня, просто на определени места в самата баня не може. :-D
Чл. 1766. Забранява се разполагането на контактни излази в помещения с вани и душове, умивални, перални, помещения с нагреватели към сауни с изключение на контакти специално предназначени за монтиране в такива помещения.
Чл. 1799. За токови кръгове, захранващи контакти в помещения с повишена опасност и особено опасни помещения (напр. бани в жилища и към хотелски стаи), задължително ЗП се избират с номинален ток на сработване не по-голям от 30 mА.
Резнещ ли кабела - опада гаранцията.
PCL82 - майстор
Тази печка предвидена ли е от производителя за употреба в бани?
Иначе може контакт в баня, но там където няма да се мокри и няма да се оросява. Да не е възможно опръскванто му с ръчния душ. Същото важи и за бойлера, ако не си го съобразил!
Защото бойлерите по традиция и от нямане на място се слагат в баните, но изобщо не са подходящи за такива момещения-електрическата част не е защитена, боята пада и избива ръжда.

Препоръчвам за банята ДТЗ за 10мА.
  • 1
  • 2

Тема "Монтиране на ЕЛ конвектор в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: