Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ако пък искаш да ти направя пак пиши
valdino@abv.bg
MARYAN - напреднал
извинете но никой не пише за термопомпи въздух-вода за домашна инсталация , като вариант против печките с водна риза ,например !
дайте мнение моля !
Тани - модератор
За чилър ли питаш?
dalgia - специалист
Значи от обикновен климатик става.Кондензатора (външното тяло) се откача но не се изхвърля щото ще трябва.На негово място се свързва пластинчат топлообменник(скоростен подгревател) който е напълно индентичен с тези за отопление само сметките са други.Имам софтуера за смятане но е 280мб и не знам как да ви го дам.Безплатен е от фирмата.По гругата част не се пипа .Пълни се с фреон и се продължава нататъка.Зимата пейзажа е ясен пуска се вода от едната страна страна на подгревателя от сондата в двора от близката река и т.н.Проблема е че , ако я изхвърляте в канализацията тия от ВиК взимат такса и трябва да си траете.Разхода е малък за 20Квт около 300л/час.КПД зависи от фреона но отношението консумация/отдадено е м/у 1/3,2 и 1/3,8 за температура на водата 14гр. (кладенчовата вода)По принцип се използват помпи с честотни регулатори или се прави буферен съд т.к. трудно може да се уцели точния дебит през подгревателя.Там може да се заиграете иначе по климатика не е много работата.Лятото е по интересно защото подгревателя вместо да се загрява трябва да се охлажда.Та втоя ред на мисли ще ни трябва отстранения кондензатор с вентилатора.С помпа правите втори гръг който върти през серпентината на бойлера и подгревателя , като в този кръг трябва да се включи чрез подходящи магнет вентили и автоматика кондензатора
Защо е това.В един момент ако няма консумация водата в бойлера ще се загрее до максимум и фреона няма да се охлажда , тогава се пуска през кондензатора и вентилатора си върши работа.
НЕ СЪМ ГО ПРАВИЛ НИКОГА.САМО СЪМ МОНТИРАЛ ГОТОВИ ИЗДЕЛИЯ.
MARYAN - напреднал
Моля пусни го софтуеран този мейл
nikolov@dobrich.dzi.bg
благодаря
montoya - майстор
И през мейл няма да стане толкова голям файл. Тук http://tranz.it/ може до 1ГБ, но файла е наличен само 120 часа.
dalgia - специалист
http://tranz.it/load.php?id=FXbjbQ2uynD1rXRT57919
Ето линка.Вчера забравих да спомена че и испарителя трябва да се замени със скоростен подгревател за може да си пуснете и подгрята/охладена вода през конвекторите.

Тема "Термо помпи." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: