Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
monster18 - специалист
Здравейте колеги много ще ми станат проектите за правене :D но ми щъкна да си правя стойка за дрелката на която да я закрепвам и да става като настолна тук из форума имаше някъква тема ама не мога да я открия та въпроса ми е как може да стане тази стойка какви материали са необходими благодаря предмарително
6ani - напреднал
Ето една идея. :cool: Само че трябва отворът на лостът да е елипсовиден, за да може да си движи. И колкото повече са раздалечени колоните толко по- голам ще бъде хода.

Прикачен файл

Без име.png
Без име.png (13.41 KиБ) Видяна 9865 пъти
Kumay - майстор
:wink:
Прикачен файл:
Screen.jpg
monster18 - специалист
Колеги бях спрял проекта но вече го пускам на ново и събирам информация така казаха ми че мога да използвам такъв крик но не ми идва на ум как може да стане http://prodavalnik.com/krik-za-lada-i32353677

Също така разполагам със г-образна стойка със плот отдолу била е от стара машина за затваряне на буркани намерих я у баба не знам да ви я снимам да кажете мнение
monster18 - специалист
Затварачката представлява нещо подобно на тази но моята е по голяма http://prodavalnik.com/stara-zatvarachk ... -i30268349
mitko64 - майстор
Намира ми се същата затварачка като на снимката. Доста съм и се чудил на какво да я преработя, но тялото е чугунено и кофти за заварки. Имаше някъде по темите готина идея с кормилна рейка от Варбург.
monster18 - специалист
Моята е желязна тя е друг модел както казах по горе аббе ще пада мислене :D
mitko64 - майстор
Имам и желязна с две направляващи, но е по- кекава. Подряват ми и една самоделна, много стабилна но е за шийка 57мм., та си блъскам главата как да я пригодя за 43мм. Отделно имам и аз проект за класическа с подвижен шпиндел, събрал съм почти всички материали, остава да намеря шестостенен прът 17мм. Стругарската работа ще ми излезе безплатно, но май няма да мина без фрезист.

Тема "Стойка за дрелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: